Epidemia samotności

Twoja firma i nasz program – razem przeciwdziałamy zjawisku samotności!

  • Czy wiesz, że w raporcie „The Global Risks Report 2019” – World Economic Forum samotność została wskazana jako jedno z największych zagrożeń dla ludzi i świata, obok katastrofy klimatycznej?
  • Dla „współczesnego człowieka, w jego wymiarze emocjonalnym i duchowym, kluczowe są obecnie dwa zjawiska: kryzys relacji i poczucie samotności oraz zagrożenie zdrowia psychicznego” – napisała Zofia Dzik, prezes i fundatorka Instytutu Humanites, pomysłodawczyni akcji #2h4family #2h4human na łamach Portalu ThinkTank.
  • Poprzez program „Dwie Godziny dla Rodziny/ Człowieka” i udział w dyskursie na temat więzi, inspirowanie Twoich ludzi do dbania o relacje, dobrych rozmów z bliskimi – możesz przeciwdziałać temu zjawisku w Twojej firmie i w jej otoczeniu społecznym.
  • Rosną koszty ekonomiczne takich zjawisk jak samotność czy depresja.

Celem Akcji jest przypominanie o roli i wartości płynących z budowania relacji międzyludzkich, bliskości z drugim człowiekiem i pielęgnowania więzi rodzinnych.

Wierzymy, że dzięki zmianie społecznej, którą inspirujemy, jesteśmy w stanie walczyć ze zjawiskiem samotności, które według wielu badań prowadzi do pogorszenia jakości życia, wielu chorób (w tym depresji) i niestety często do przedwczesnej śmierci.

 

Dowiedz się więcej o idei akcji na stronie „idea #2h4family/human”.

Rozwój akcji #2h4family #2h4human w firmach

Obserwujemy jak nasza akcja na przestrzeni lat wzmacnia rodziny i zespoły w firmach oraz ma pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne i emocjonalne ludzi. Wpływa także na kulturę organizacyjną w firmach i powoduje, że jest ona bardziej prorodzinna i proludzka.

#2h4family #2h4human funkcjonuje nieprzerwanie od 2012 roku, dotychczas wzięło w niej udział ponad 3 miliony osób z ponad 2000 firm, z 59 krajów.

 

Dzięki każdej pojedynczej firmie w akcji Dwie Godziny dla Rodziny/Człowieka– dziś tysiące organizacji z całego świata inspiruje pracowników i pracowniczki do zadbania o relacje!

Dzięki Pracodawcom miliony osób na świecie spędza symboliczne dwie godziny z bliskimi. Firmy i organizacje są siłą naszego Globalnego Ruchu na rzecz Bliskości. Dobre relacje międzyludzkie sprawiają, że jesteśmy po prostu szczęśliwi, mamy poczucie sensu, potrafimy angażować się.

Człowiek: szczęśliwy, w relacji to także świadomy obywatel i zaangażowany pracownik. 

 

Zobacz poprzednie edycje: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017

 

Dołącz do naszych Partnerów!
Skontaktuj się z nami:
katarzyna.lorenz(at)humanites.pl