V edycja akcji Dwie Godziny dla Rodziny – 2016
Pod hasłem „Muzyka i Pokolenia”

Patronat honorowy nad akcją 2 Godziny dla Rodziny 2016 objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser – Duda

Fundacja Humanites – Sztuka Wychowania ma zaszczyt zaprosić do świętowania zainicjowanych przez nas w 2012 roku obchodów Międzynarodowego Dnia Rodziny w Polsce, poprzez włączenie się w

V Edycję Akcji Społecznej „DWIE GODZINY DLA RODZINY”

Akcja ma na celu pobudzanie do budowania dobrych relacji w Rodzinie opartych na więzi emocjonalnej, szacunku i dobrych rozmowach. Podkreślamy rolę Rodziny w kształtowaniu postaw i wartości młodego pokolenia. Uważamy, że Międzynarodowy Dzień Rodziny jest doskonałą okazją do podkreślenia, że człowiek istnieje w pracy nie tylko jako pracownik, ale niesie też za sobą zaplecze ról społecznych. Fundacja Humanites pragnie zwrócić uwagę na przenikanie się świata pracy ze światem rodzinnym.Badania Instytutu Gallupa potwierdzają, że człowiek spełniający się/szczęśliwy, zarówno na płaszczyźnie zawodowej jak i prywatnej, to również bardziej zaangażowany od innych pracownik, istotnie wpływający na satysfakcję klientów. Chcemy zatem zachęcić Państwa, aby przy okazji Dnia Rodziny spędzić czas po pracy nie na zakupach czy oglądaniu telewizji, ale z rodziną bliższą i dalszą, wielopokoleniową… na dobrej rozmowie, a może nawet na wspólnym muzykowaniu! Tematem przewodnim w tym roku jest motto: „MUZYKA I POKOLENIA”

WARUNKI UDZIAŁU

Aby wziąć udział w akcji należy:

 1. Zgłosić swoją firmę poprzez naszą stronę www.mamrodzie.pl, do 15 maja 2016 roku.
 2. Przekazać tę informację do właściwego działu (HR, CSR itp.).
 3. Rozesłać informację do pracowników z zaproszeniem do świętowania Dnia Rodziny poprzez dobrą, międzypokoleniową rozmowę. W załączeniu propozycja listu do pracowników.
 4. Skrócić czas pracy pracownikom w dniu 13 lub 16 maja o 2 GODZINY lub jeśli na taką możliwość nie pozwala działalność operacyjna Państwa firmy (obsługa klientów, ciągły proces obsługi, nie pozwala działalność operacyjna Państwa firmy (obsługa klientów, ciągły proces produkcji, itp.) zaproponować inny sposób na świętowanie tej okazji w najbliższym czasie np. w powiązaniu z Dniem Dziecka. W ubiegłym roku ponad 90% firm biorących udział w akcji skróciło czas pracy tego dnia lub udzieliło dodatkowych 2 godzin wolnych swoim pracownikom. Głównym celem akcji nie jest skrócenie czasu pracy tego dnia – ale zainspirowanie Państwa i Państwa pracowników, aby ten czas spędzić na dobrej rozmowie, wspólnym poszukiwaniu tożsamości swojej Rodziny i wzmacnianiu więzi rodzinnych .
 5. Przekazać do Fundacji informację zwrotną o tym, jak Państwa firma podeszła do obchodów Dnia Rodziny w ramach akcji Dwie Godziny dla Rodziny, jaki ostatecznie przesłała komunikat do pracowników, jakie dodatkowe działania, pomysły zostały włączone w akcję (np. wspólna zabawa w dzielenie się wspomnieniami, konkursy dla
  pracowników, ich dzieci, itp.).

DODATKOWE BENEFITY DLA PAŃSTWA FIRMY

Tych z Państwa, którzy zdecydują się na takie rozwiązanie, będziemy chcieli wyróżnić na stronie internetowej naszej Fundacji. Podjęliśmy działania służące nagłośnieniu i rozpropagowaniu Międzynarodowego Dnia Rodziny w mediach. W ubiegłych latach nasza akcja spotkała się z szerokim wsparciem mediowym. Zachęcamy również osoby reprezentujące firmy biorące udział w naszej akcji do udziału w audycjach radiowych, wywiadach poświęconych Akcji i świętowaniu Dnia Rodziny. W tym roku patronat medialny nad wydarzeniem objęła TVP2, TVPABC, Wirtualna Polska, Radio Warszawa, Magazyn Think Tank. Ponadto wspierają nas Great Place to Work, agencja Reputation Managers, Fundacja Liderek Biznesu, LiderSHE, MaMy Kalendarz oraz Hotel Bukovina, który ufundował nagrodę dla zwycięzcy tegorocznego konkursu. Zapraszamy również do wspólnej zabawy wykorzystując nasz Quiz Rodzinny – listę inspirujących pytań, które można pobrać, wydrukować i wyciąć. Wierzymy, że każdy znajdzie wsród tych pytań przynajmniej jedno, które go zaintryguje na tyle, że zdecyduje się je komuś zadać:) Akcji towarzyszy również coroczny konkurs na motto przewodnie na kolejny rok. Więcej szczegółów dotyczących konkursu znajdziecie Państwo na w zakładce „Konkurs”” znajdującej się poniżej.

Fundacja Humanites zaprasza Państwa do wzięcia udziału w konkursie związanym z obchodami Międzynarodowego Dnia Rodziny ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993 r. na dzień 15 maja.

W ramach naszej akcji „2 GODZINY DLA RODZINY” zachęcamy Państwa do wymyślenia hasła, które będzie mottem akcji „2 GODZINY DLA RODZINY” w roku 2017 (przypominamy, że mottem tegorocznej akcji jest „Muzyka i Pokolenia”). Konkurs jest częścią organizowanej przez Fundację Humanites akcji „2 GODZINY DLA RODZINY”, w ramach której Fundacja zachęca pracodawców do skrócenia 13 lub 16 maja czasu pracy o dwie godziny i zainspirowania swoich pracowników do spędzenia tego czasu ze swoimi najbliższymi, tak aby zwyczajnie nacieszyć się sobą bez konkurencji telewizora, komputera, telefonów, SMS-ów i nerwowego patrzenia na zegarek. W tym roku motywem przewodnim akcji „2 GODZINY DLA RODZINY” jest „Muzyka i Pokolenia”. Fundacja zachęca tym samym do wspólnego śpiewania, muzykowania, słuchania – po prostu dzielenia się muzyką, szukania wspólnych inspiracji i fascynacji muzycznych, tego, co jest dla nas ważne, co nas łączy i spaja z bliskimi, co określa nasze relacje ze światem zewnętrznym.

Organizatorzy konkursu:

 • Fundacja Humanites – inicjator i organizator obchodów Międzynarodowego Dnia Rodziny i Akcji „Dwie Godziny dla Rodziny”
 • Bukowiańskie Towarzystwo Geotermalne Sp. z o.o.

Założenia konkursu

 • 4 maja rozpoczęcie konkursu
 • Czas na przesyłanie hasła do godziny 24:00, 25 maja 2016 roku
 • Ogłoszenie zwycięzcy do 15 czerwca 2015 roku.
 • W ramach konkursu Uczestnik powinien wykonać następujące zadanie: Uczestnik ma za zadanie wymyślić hasło, które będzie mottem akcji „2 GODZINY DLA RODZINY” w roku 2017 (przypominamy, że mottem tegorocznej akcji jest „Muzyka i Pokolenia”).
 • Warunkiem wzięcia udziału w Konkursie jest napisanie hasła i przesłanie go na adres dzienrodziny@humanites.pl
 • Hasło nie może naruszać praw autorskich osób trzecich
 • Hasło nie może zawierać treści wulgarnych, agresywnych, erotycznych, czy obraźliwych dla osób trzecich
 • Wysłanie hasła akcji „DWIE GODZINY DLA RODZINY” jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Nagroda główna

Weekendowy pobyt w Hotelu Bukovina dla całej Rodziny (dwa noclegi, posiłki, nielimitowany dostęp do basenów termalnych, świata saun i sali fitness oraz inne atrakcje).

Termy BUKOVINA położone są u podnóża Tatr, na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego, w zacisznej okolicy otoczonej świerkowymi lasami. Kompleks basenów tworzy integralną całość z luksusowym, czterogwiazdkowym Hotelem BUKOVINA oraz Centrum SPA & Wellness Pobyt w Termach BUKOVINA to doskonały pomysł na zabawę i relaks dla całych rodzin. Czekają tu atrakcje dla wszystkich: najmłodszych miłośników wodnego szaleństwa, a także seniorów. Wyjątkowe wody termalne, 20 basenów, także zewnętrznych z gorącą wodą, wspaniała panorama Tatr – to gwarancja niezapomnianych doznań.

Nagroda za drugie miejsce

Weekendowy pobyt w Zagrodzie Ojrzanów dla całej Rodziny (dwa noclegi, posiłki, sauna, rowery i inne atrakcje)

Zagroda Ojrzanów jest położona wśród ostępów lasów Młochowskich, 30 km od Warszawy, w sercu ziemi Chełmońskiego. Z dala od miejskiego zgiełku. Zagroda Ojrzanów piękna o każdej porze roku. Miejsce wprost wymarzone dla czynnego relaksu, regeneracji organizmu przez oczyszczenie i dotlenienie. Polecamy pływanie w stawie pod gwieździstym niebem poprzedzone wizytą w saunie znajdującej się w domku na wodzie. Okoliczne tereny to wspaniałe trasy rowerowe, wiele szlaków pieszych. Często można spotkać tu jastrzębie, bażanty, czaple, sarny i daniele.

Nagroda za trzecie miejsce

Rodzinny planner „MaMy Kalendarz i wspólne plany”

Rodzinny planner „MaMy Kalendarz i wspólne plany”. W nim zaplanujesz razem z rodziną najbliższe wakacje i cały rok szkolny 2016/2017. W kalendarzu znajdziecie miejsce na ważne wydarzenia, urodziny najbliższych, wizyty lekarskie i odwiedziny znajomych. Zapiszecie listy zakupowe. Zaplanujecie czas na naukę i zabawę oraz pobycie ze sobą bez pośpiechu!

W ramach tegorocznej edycji akcji Dwie Godziny dla Rodziny pod hasłem „ Muzyka i Pokolenia” przygotowaliśmy dla Państwa wywiady ze Stanisławem Soyką, Martą Jędrzejczak i Mezo. Zachęcamy do wysłuchania, co opowiedzieli nam oni o swoich inspiracjach, wspomnieniach i korzyściach płynących ze wspólnego muzykowania.

DJ Wika – Muzyka mojego dzieciństwa

DJ Wika – Muzyka łagodzi obyczaje

DJ Wika – Rodzina to podstawa

Stanisław Soyka – Aktualne inspiracje muzyczne

Tegoroczna akcja przebiega pod hasłem Muzyka i Pokolenia, dlatego też zachęcamy Was do wspólnego muzykowania, słuchania cała rodziną ulubionych piosenek, czy też robienia rodzinnych list przebojów. Proponujemy Wam również piosenki o rodzinie takie jak „Piosenka o rodzinie” wykonywana przez (Małą) Orkiestrę Dni Naszych. Może to właśnie ona stanie się Waszym numerem 1.

Mamy również dla Was wiersze o rodzinie. Uczniowie Szkoły podstawowej w Siekierczynie wzięli udział w konkursie poetyckim zorganizowanym przez Panią Elżbietę Słonecką.

Dzieci próbowały nakreślić Portret rodziny „na poważnie” i „z humorem”. Wielu próbowało swych sił. Przedstawiamy Wam 41 wierszy wybranych w konkursie. Gratulujemy wyróżnionym i dziękujemy wszystkim uczestnikom za podzielenie się poetyckimi refleksjami na temat rodziny.

Zachęcamy do pobrania dokumentu (pdf) z wierszami dzieci i życzymy przyjemnej lektury oraz miłych wrażeń z czytania.

A może wiersze dzieci i piosenki o rodzinie zainspirują Wasze rodziny do twórczości

Nasze tegoroczne hasło „Muzyka i Pokolenia” zainspirowało uczestników akcji m.in. do takich zabaw

Poniżej zamieszczamy listę pomysłów i pytań na wspólny rodzinny czas. Mamy nadzieję, że któryś z punktów zainspiruje Was i Waszych bliskich:

 1. Każdy Członek Rodziny stara się rozwinąć zdanie: „Muzyka jest dla mnie jak…
 2. Kiedy najczęściej słuchasz muzyki, a kiedy Twoi bliscy?
 3. Jaka piosenka to Twój numer 1 ostatniego roku, a jaka ponadczasowa?
 4. Na jakim koncercie byłeś po raz pierwszy? A czy wiesz na jakim byli Twoi rodzice, dziadkowie? Na jaki zabrałeś swoje dzieci lub wnuki?
 5. Czy grałeś na jakimś instrumencie? Na jakim? Kto w Waszej rodzinie muzykuje? Jakie były początki tego muzykowania?
 6. Czy i co śpiewacie w samochodzie? Czy macie przebój Waszych podróży?
 7. Czy miałeś/masz swój zespół muzyczny? Jaką ma nazwę? Opowiedz o tym jaką muzykę graliście/gracie. A może masz jakieś nagrania – posłuchajcie razem.
 8. Twój ulubiony artysta, zespół. A ulubieni artyści Twoich bliskich?
 9. Plakaty jakich wykonawców wisiały w pokoju twoich rodziców, kiedy byli nastolatkami?
 10. Który z polskich festiwalów uważasz na najlepszy? Jakie festiwale pamiętają Twoi rodzice, dziadkowie?
 11. Stwórzcie wspólnie rodzinną listę przebojów. Wybierzcie 20 piosenek, a potem głosujcie przyznając punkty
 12. Jakiej muzyki słuchasz kiedy jesteś smutna/y?
 13. A jaka muzyka zawsze wprowadza Cię w fantastyczny nastój?
 14. Przy jakiej piosence Twoi Rodzice zatańczyli pierwszy taniec na swoim ślubie?
 15. Jakiego radia słuchasz najczęściej?
 16. Czy i co śpiewasz pod prysznicem? A Twoi bliscy?
 17. Zorganizujcie sobie domowe karaoke.
 18. Całą Rodziną porównajcie swoje gusta muzyczne. Czu słuchacie takiej samej muzyki? Czy wszyscy znacie tych samych wykonawców? Czy znacie nawzajem swój gust muzyczny?

Zachęcamy do namówienia Państwa Dzieci do nagrania tych rozmów. Czas biegnie tak szybko, zwłaszcza w odniesieniu do naszych Dziadków.

To wszystko to tylko luźno rzucone propozycje, jak spędzić „Dwie Godziny dla Rodziny” 15 maja w Międzynarodowym Dniu Rodziny. I nie jest ważne czy skorzystacie z tej inspiracji, czy znajdziecie własny klucz do bliskości. Ważne dla nas jest jedynie to, aby był to czas budzenia ciekawości siebie i czas dobrych przeżyć.

Dwie Godziny dla Rodziny w TVP 2 w programie Pytanie na Śniadanie

pns1

Muzyczne wspomnienia Stanisława Soyki w programie Pytanie na Śniadanie

pns2

Dwie Godziny dla Rodziny w TVP 2 w programie Pytanie na Śniadanie – 6 maja 2016

pns_tosia

Dwie Godziny dla Rodziny w TVP 2 w programie Pytanie na Śniadanie – 13 maja 2016

pns_13_05_16

Informacja o akcji w www.bisnes.newseria.pl

Dwie Godziny dla Rodziny w Telewizji Republika

Akcja „Dwie Godziny dla Rodziny” – Radio Warszawa

Krócej w pracy dla rodziny – Radio PIK

Great Place to Work

Bizon o pracy, emeryturach i rodzinie radio Muzo.fm

Szanowni Państwo,

Poniżej wiadomość wysłana do wszystkich Pracowników Indorama Ventures Poland Sp. z o.o. ogłaszający akcję „Dwie Godziny dla Rodziny”.

Z wyrazami szacunku,
Aleksandra Rybacka
Dział Zasobów Ludzkich
Indorama Ventures Poland Sp. z o.o.

Drodzy Pracownicy,

15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1993 roku.

Rodzina to wielka wartość – dla nas, dla naszej Firmy. Indorama Ventures Poland Sp. z o.o. promuje więzi i wartości rodzinne m.in. poprzez organizację licznych imprezy integracyjnych dla pracowników wraz z rodzinami oraz udział w akcji „Dwie Godziny dla Rodziny”.

W tym roku również chcielibyśmy uczcić Międzynarodowy Dzień Rodzin poprzez włączenie się w akcję „DWIE GODZINY DLA RODZINY” i skrócenie czas pracy chociaż pewnej grupy pracowników. Decyzją Zarządu pracownicy dzienni mogą opuścić dziś miejsce pracy dwie godziny wcześniej tak, aby mogli spędzić ten czas z najbliższymi. Dla pracowników zmianowych, którzy będą pracować zgodnie ze swoim rozkładem, przygotowaliśmy słodkie prezenty. Zapraszamy kierowników po odbiór czekoladek do Działu Zasobów Ludzkich.

Coroczna akcja „Dwie godziny dla Rodziny”, organizowana przez Fundację Humanites – Sztuka Wychowania, promuje spędzanie czasu z bliskimi oraz pogłębianie więzi międzypokoleniowych. Celem nadrzędnym akcji jest wspieranie budowy tożsamości młodego pokolenia i relacji rodzinnych poprzez ciekawość siebie i dobrą rozmowę. W tym roku mottem przewodnim jest hasło: „MUZYKA I POKOLENIA”. Więcej informacji o V edycji akcji „Dwie Godziny dla Rodziny” znajdziecie tutaj: https://mamrodzine.pl/2-godziny-dla-rodziny/ .

Serdecznie zapraszamy do świętowania Międzynarodowego Dnia Rodzin!

Zachęcamy do spędzenia dzisiejszego popołudnia i całego weekendu z dziećmi, rodzicami, dziadkami, najbliższymi. Zachęcamy, aby 15 maja muzyka wybrzmiała w Waszych domach, zachęcamy do rozmowy o ulubionych muzykach, przebojach, najlepszych koncertach. Zachęcamy do wspólnego słuchania muzyki, przeżywania, śpiewania, grania – miłego spędzania czasu w gronie rodzinnym. Do wspólnej zabawy możecie wykorzystać Quiz Rodzinny autorstwa Fundacji Humanites – Sztuka Wychowania, który przesyłam w załączeniu.

Niech Międzynarodowy Dzień Rodzin przypomni nam, jak istotna jest równowaga między życiem zawodowym i rodzinnym, co oznacza partnerstwo w wychowaniu dzieci, niech będzie okazją do potwierdzenia, jak ważne są dobre relacje między rodzicami i dziećmi, między młodszym i starszym pokoleniem.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin w imieniu Zarządu życzę wszystkim Pracownikom miłości, życzliwości, zrozumienia!
Aleksandra Rybacka
Dział Zasobów Ludzkich / HR Team

List do pracowników
Plakat

——-

Pani Zofio,

cieszymy się, że jako Atos mogliśmy wziąć udział również w tegorocznej edycji tej akcji. W naszym przypadku jej efektem było nie tylko umożliwienie pracownikom wyjścia dwie godziny wcześniej, lecz również odnalezienie wielu muzycznych talentów, o których nie wiedzieliśmy

Zarówno w wewnętrznej, jak i zewnętrznej (Facebook/Linkedin) komunikacji
informowaliśmy o:
a) Half The Way, czyli zespole złożonym tylko z pracowników Atos:
https://www.facebook.com/atos.polska/posts/624337154389498
b) gitarowym talencie Bartku Wolaku, który gra na basie w dwóch bydgoskich
zespołach: https://www.facebook.com/atos.polska/posts/623531864470027
c) naszym rozśpiewanym atosowym chórze:
https://www.facebook.com/atos.polska/posts/626628714160342
d) czy DJ-u ArsMagna, Felipe, który po godzinach pracy gra w klubach:
https://www.facebook.com/atos.polska/posts/627100597446487

Równolegle, wespół z naszymi pracownikami, stworzyliśmy playlistę najlepszych utworów:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLxzvHrSVnBdUfbiU5Xmxnh8vKp1Lua-KZ
https://www.youtube.com/playlist?list=PLxzvHrSVnBdUfbiU5Xmxnh8vKp1Lua-KZ

Pozdrawiam
Mateusz Brzeziński
Communication & Digital Media Specialist
Atos IT Services sp. z o.o.

—–

Witam,

Pani Zofio, tak jak obiecaliśmy przesyłam materiały, które wyszły do pracowników części z naszych spółkę zależnych: VOTUM S.A., Kancelaria A. Łebek i Wspólnicy, Fundacja VOTUM, Biuro Ekspertyz Procesowych. Poza poniższą informacją na terenie naszej firmy w pomieszczeniach socjalnych wywiesiliśmy pełna informację.

Z racji naszych działań CSRowych związanych z promocją zdrowego i aktywnego trybu życia w temat wpletliśmy trochę sportu. Mam nadzieje że nie jest to problem.

Witam,

Już w najbliższy piątek 27 maja wszyscy pracownicy VOTUM S.A., Kancelarii A. Łebek i Wspólnicy, Fundacji VOTUM oraz Biura Ekspertyz Procesowych zyskają dodatkowe 2 godziny, które będą mogli spędzisz ze swoimi najbliższymi. Jak to możliwe? To wszystko za sprawą ogólnopolskiej akcji społecznej w ramach Międzynarodowego Dnia Rodziny w Polsce, do której się przyłączyliśmy. Układ jest prosty:my skracamy dzień pracy naszych pracowników o 2 godziny.Ty spędzasz ten czas w gronie najbliższych, oczywiście aktywnie i (co najważniejsze) „z piosenką na ustach”! Sami wiecie, na co zwykle brakuje Wam czasu po pracy. Może to być rodzinny spacer, piesza wycieczka lub wspólny bieg. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie. A ponieważ motyw przewodni tegorocznej akcji to „MUZYKA I POKOLENIA”, więc nie możemy zapomnieć o odpowiednim brzmieniu. Niech ta wspólna aktywność fizyczna będzie okazją do powspominania piosenek z młodości dziadków i rodziców, a także do prezentacji przez najmłodszych współczesnego repertuaru. Dołącz do rodzinnej rywalizacji Endomondo „Z piosenką na ustach”, w której zliczać będziemy przebyte kilometry zarejestrowanych uczestników. Rodzina z najlepszym wynikiem grupowym otrzyma nagrodę niespodziankę.

Z poważaniem,
Anna Skrzypczak
Specjalista ds. Marketingu
VOTUM S.A.

Plakat 1 informujące o akcji VOTUM S.A.
Plakat 2 informujący o akcji VOTUM S.A.

ATENA Usługi Informatyczne i Finansowe S.A.

Electrolux

Dzień dobry Pani Zofio,

W imieniu krakowskiego oddziału firmy Electrolux cieszymy się bardzo, że także w tym roku możemy wziąć udział w akcji 2 godziny dla rodziny.

W związku ze specyfiką pracy naszego biura nie możemy umożliwić odbioru 2h tego samego dnia wszystkim pracownikom, dlatego też postanowiliśmy wydłużyć akcję:
pracownicy mogą wykorzystać te 2 h od 15 maja do końca miesiąca po uprzednim z przełożonym. To rozwiązanie sprawdziło się już w zeszłym roku. Poinformujemy oczywiście o haśle przewodnim tegorocznych obchodów.
Dodatkowo planujemy konkurs fotograficzny, aby praconwicy podzielili się pomysłami jak spędzili te 2 h w tym roku.

Kind regards/Pozdrawiam

Aleksandra Dranczewska
Electrolux HR Services Europe

About You Doradztwo Personalne

Informacja o akcji na stronie AboutYou.pl oraz na profilu w serwisie Facebook https://www.facebook.com/aboutyoupl/ , a także na blogu
http://aboutyoupl.blogspot.com/2016/05/miedzynarodowy-dzien-rodzin.html

ORLEN Ochrona sp. z o.o.

Witam serdecznie,

Międzynarodowy Dzień Rodziny po raz kolejny spotkał się z ogromnym entuzjazmem wśród pracowników ORLEN Ochrona sp. z o.o.

Zarząd Spółki poinformował Komunikatem nr 6/2015 z dn. 05.05.20115 r. wszystkich pracowników o skróceniu czasu pracy w dniu 15 maja br., celem umożliwienia
spędzenia czasu z bliskimi. Dodatkowo dla pracowników, którzy nie mogli skorzystać z czasu wolnego od pracy we wskazanym terminie istnieje możliwość odebrania dwóch godzin w innym dniu.

Cel inicjatora akcji – Fundacji Humanites – został osiągnięty a Spółka ORLEN Ochrona jest dumna, że miała swój udział w pogłębianiu więzi międzypokoleniowych
oraz relacji rodzinnych. Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym pełni ogromną funkcję w budowaniu sukcesu zawodowego.

Z poważaniem

Monika Ciechomska
Specjalista ds. personalnych
ORLEN Ochrona Sp. z o.o.

Grupa Ubezpieczeniowa Europa

Witam serdecznie,

Było nam niezmiernie miło dać naszym Pracownikom możliwość dodatkowych 2 godzin, które mogli spędzić razem z Najbliższymi.

Nasi Pracownicy mieli taką możliwość w dniach: 15 maja, 22 maja lub 29 maja (do wyboru). W mailingu wysłaliśmy karty do Quizu Rodzinnego, jako jedną z proponowanych form spędzenia czasu z Rodziną.

Zachęcaliśmy także do skorzystania z barometru więzi rodzinnych. Ponadto nasi Pracownicy wymieniali się także mailowo informacjami, jak we Wrocławiu fajnie i rodzinnie spędzić czas.

Dodatkowo ogłosiliśmy konkurs na najlepsze pomysły spędzenia czasu z Rodziną.

Poniżej niektóre z maili, jakie dostali nasi Pracownicy z Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi:

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do świętowania obchodów Międzynarodowego Dnia Rodziny 15 maja 2015 roku

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma włączyła się akcję społeczną prowadzoną z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny „dwie godziny dla rodziny”.

Zarząd zdecydował o skróceniu pracy w naszej firmie o 2 godziny w dniu 15 maja, 22 maja lub 29 maja (jeden dzień do wyboru w zależności od bieżących zadań i zobowiązań).

Pozostałe dwie godziny w wybranym dniu chcielibyśmy przeznaczyć na szczególne spotkania z naszymi najbliższymi.

Zapraszamy przy okazji Dnia Rodziny do cieszenia się sobą bez konkurencji telewizora, komputera, smsów.

Mottem akcji jest hasło: „WSPOMNIENIA ŁĄCZĄ POKOLENIA”.

Dlatego chcemy zachęcić Was do rodzinnej, MIĘDZYPOKOLENIOWEJ ROZMOWY O WSPOMNIENIACH, wspomnieniach z dzieciństwa, do pogawędki o Dziadkach, Krewnych, Sąsiadach, Przyjaciołach. Namawiamy do sięgnięcia do starych zdjęć i pamiątek oraz poszukania legendy Waszej Rodziny, którą chcielibyście przekazać kolejnemu pokoleniu. Zachęcamy do dzielenia się tymi wspomnieniami i utrwalania ich…

Chcielibyśmy, aby te rozmowy dostarczyły Wam radości i satysfakcji, były najlepszym z możliwych sposobów docenienia i uhonorowania własnej Rodziny, a to w obchodach Międzynarodowego Dnia Rodziny jest najważniejsze.

Życzymy dobrze spędzonego czasu i wielu wzruszeń!

Witajcie,

Głównym celem akcji „Dwie godziny dla Rodziny” jest pogłębianie więzi rodzinnych poprzez rozbudzanie ciekawości siebie i wartościową rozmowę z bliskimi.

Zapraszamy zatem do wspólnej zabawy z wykorzystaniem QUIZU RODZINNEGO autorstwa Fundacji Humanites-Sztuka Wychowania, który przesyłamy w załączeniu. Są to karty z pytaniami, które można dodatkowo wyciąć, pomalować. Karty mogą być świetnym pomysłem zarówno do spędzania czasu w domu, jak i znakomicie sprawdzą się na wakacjach czy w podróży. Mamy nadzieję, że będą dla Was ciekawą inspiracją do rozmów z bliskimi. Karty znajdziecie również w kuchniach na każdym piętrze.

Quiz Rodzinny to jedna z propozycji, jak spędzić „Dwie Godziny dla Rodziny” w Międzynarodowym Dniu Rodziny. I nie jest ważne czy skorzystacie z tej inspiracji, czy znajdziecie własny klucz do rozmów z bliskimi. Ważne jest jedynie to, aby był to czas budzenia ciekawości siebie i czas dobrej rozmowy!

Przy tej okazji zapraszamy do udziału w europejskim konkursie na Wasze propozycje na interesujące spędzenie Dnia Rodziny, którymi warto podzielić się z innymi.

Wystarczy do końca maja wysłać pomysł na adres XXX. Wszystkie pomysły zostaną umieszczone w newsletterze, w którym każdy będzie mógł zagłosować na najciekawszy z nich.

Zwycięski pomysł nagrodzimy!

Serdecznie zapraszamy do świętowania Międzynarodowego Dnia Rodziny!

Witajcie,

mamy nadzieję, że Dzień Rodziny okazał się szczególną okolicznością, by podarować sobie i swoim bliskim trochę „wolniej płynącego czasu”, stał się doskonałą okazją do spędzenia czasu razem na rozmowie, do wspomnień, do wzmacniania relacji rodzinnych.

Jeśli ten wspólny czas i rozmowy dostarczą Wam radości i satysfakcji, będzie to najlepszy z możliwych sposobów docenienia i uhonorowania własnej rodziny w obchodach Międzynarodowego Dnia Rodziny!

Zapraszamy do skorzystania z barometru więzi rodzinnych: Zbadaj siłę więzi w rodzinie! https://mamrodzine.pl/psychotest.html

Przypominamy o trwającym europejskim konkursie na Wasze propozycje na spędzenie Dnia Rodziny, którymi warto podzielić się z innymi.

Wystarczy do końca maja wysłać pomysł na adres XXX Wszystkie pomysły zostaną umieszczone w newsletterze, w którym każdy będzie mógł zagłosować na najciekawszy z nich.

Zwycięski pomysł nagrodzimy!

Warto być razem w każdy dzień.

Pozdrawiam serdecznie,

Ewa Dusza
Specjalista
Departament Zarządzania Zasobami Ludzkimi

Alior Bank

List do pracowników
Plakat
Quiz

Bisnode

Mail z podziękowaniami i podsumowaniem

Pani Zosiu,

Dziękujemy za wszelkie materialy i informacje. Chciała Pani przekazać krótkie podsumowanie z naszej strony i poprosić o rozpropagowanie, tak, aby pracownicy nasi widzieli, ze ich zaangażowanie i praca także może być jakas inspiracja dla innych.

Z okazji dnia rodziny mieliśmy:

 • 2 godz skrócony dzień pracy
 • Ogłoszone zostały wewnętrzne konkursy
 • Graliśmy w grę
 • Wysłaliśmy do państwa hasla na przyszly rok
 • Mamy dwa piękne wiersze, którymi możemy się podzielić jeśli
  będzie pani chciała
 • Wiele prac, zdjęć i prezentacji od naszych pracowniczych rodzin

Z tej okazji także mamy

 • 2 godz skrocony czas 1 czerwca
 • Organizujemy w firmie warsztaty graffiti gdzie temat Rodzina Bisnode
 • Z okazji dnia rodziny/dnia dziecka/dnia mamy i taty firma dla
  każdego pracownika posiadającego dzieci funduje polise nnw na okres wakacji.

Pozdrawiam ciepło,
Agata

Wiersze pisane przez pracowników Bisnode

Tauron Wydobycie

Plakat
Plakat 2
Zaproszenie do udziału w akcji
Mail Pani Prezes do pracowników
Raport z przeprowadzonych działań

partnerzy

patronat

patroni medialni

akcję wspierają