Dobre Praktyki Pracodawców

Instytut Humanites jako Think&Do Tank systemowego rozwoju kapitału społecznego publikuje raporty dot. strategii wellbeing w firmach. Co roku po zakończeniu konkursu na Firmę Przyjazną Rodzinie powstaje Raport Dobrych Praktyk Pracodawców, który przedstawia najważniejsze dane i najciekawsze praktyki uczestników konkursu, które stają się inspiracją i punktem odniesienia dla polskiego rynku pracy.

 

Ponadto, Instytut Humanites realizuje projekty badawcze we współpracy z polskimi i zagranicznymi instytucjami: Well-Working (raport na temat Odpowiedzialności Rodzinnej Biznesu wspólnie z IESE Business School z Navarry) oraz Bariery i Trendy. Transformacja Technologiczna Firm w Polsce.

RAPORTY DOBRYCH PRAKTYK

 

Jak w dobie AI pracodawcy wygrywają wojnę o talenty?

Zaledwie 28% pracowników dużych firm ma wysokie poczucie sensu w pracy – te dane płyną z najnowszej edycji Raportu Dobrych Praktyk #WELLBEING Instytutu Humanites. W małych firmach poczucie sensu jest ponad dwukrotnie większe, wynosi 64%.

Przeczytaj więcej w artykule MONEY.PL

Pobierz RAPORT 2023

 

Skuteczny przepis na Employer Branding?

Nie jest łatwo być szefem w 2022. Pracodawcy znajdują się między młotem a kowadłem. Wysoka inflacja przy niskim bezrobociu podnosi oczekiwania finansowe kandydatów przy jednoczesnej znacznej presji kosztowej na menedżerów.

Przeczytaj więcej w tym ARTYKULE

Pobierz RAPORT 2022

Czas to więcej niż pieniądz

Sześciogodzinny dzień pracy, dodatkowe dni wolne dla rodziców i „piątki bez spotkań” – praktyki liderów rynku pracy w walce o talenty i zaangażowanie ludzi pokazują, że czas znaczy dziś więcej niż pieniądz. Jednocześnie widać duży deficyt rozwiązań skierowanych do ojców i seniorów. 

Przeczytaj więcej w tym ARTYKULE

Pobierz RAPORT 2021

POZOSTAŁE RAPORTY

Raport Odpowiedzialności Rodzinnej Biznesu

Tylko 20% pracowników widzi w swoim szefie wzór do naśladowania. Z kolei aż 78% osób pracujących w toksycznych środowiskach pracy rozważa zmianę pracy. 93% respondentów odczuwa presję, aby przedkładać życie zawodowe nad prywatne.

Przeczytaj więcej w tym ARTYKULE

Pobierz EXECUTIVE SUMMARY

 

Transformacja technologiczna firm w Polsce

Jak firmy w Polsce same oceniają swój poziom zaawansowania w transformacji technologicznej? Jakie jest nastawienie pracowników do zmiany? Ile nadziei, a ile obaw o utratę pracy?

Pobierz RAPORT BARIERY I TRENDY