IX edycja akcji Dwie Godziny dla Rodziny – 2020
Pod hasłem „POKOLENIOWY KLUB FILMOWY”

HASŁO PRZEWODNIE IX edycji Globalnego Ruchu Społecznego Dwie Godziny dla Rodziny

W konkursie na motyw przewodni IX edycji zwyciężyło hasło pani Barbary Michalec

„POKOLENIOWY KLUB FILMOWY”

Jak powiedział kiedyś Andrzej Jakimowski, polski reżyser takich filmów jak „Zmruż oczy” , „Sztuczki” –
„Film można zrobić tylko o ludziach, a jeśli robi się film o nich, to nie można go nie zrobić o więziach, które ich łączą. Czasami są to więzi miłości, czasami przyjaźni. Mogą to być też relacje: uczeń – mistrz. Różnie to bywa, ale inaczej po prostu się nie da.”

Instytut Humanites, jako inicjator i organizator Kampanii Dwie Gdziny dla Rodziny całkowiecie zgadza się z tą tezą. Filmy dają wiele okazji do budowania i pielęgnowania międzypokoleniowych więzi. Tym samym idealnie wpisują się w założenia IX akcji Dwie Godziny dla Rodziny.

Wierzymy, że filmy, wyprawy do kina, czy wspólne nagrywanie scenek rodzinnych mogą być znakomitą okazją, by ujrzeć swoich bliskich w nowym świetle i lepiej ich rozumieć. Do budowania trwałych relacji potrzebna jest uważność, zainteresowanie, rozmowa, przysłowiowe zrobienie czegoś razem.

Szczegóły dotyczące wyników konkursu na hasło przewodnie tegorocznej edycji #2h4family znajdują się po kliknięciu tutaj

Instytut Humanites zaprasza do świętowania zainicjowanych przez nas w 2012 roku obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin w Polsce, poprzez włączenie się w:

IX Edycję Kampanii Społecznej
„DWIE GODZINY DLA RODZINY”
z tematem przewodnim
„POKOLENIOWY KLUB FILMOWY”

15 maja – Międzynarodowy Dzień Rodzin – to doskonała okazja, aby na chwilę zatrzymać się i zastanowić, kiedy po raz ostatni dowiedzieliście się czegoś nowego o swoich bliskich. Taka idea przyświeca globalnemu ruchowi społecznemu Dwie Godziny dla Rodziny. Głęboko wierzymy w to, że ciekawość, uważność i dobre rozmowy są tym, co tworzy prawdziwe, autentyczne więzi. Zachęcamy więc Was, abyście wsparli w tym Waszych pracowników i podarowali im symboliczne dwie godziny, które oni przeznaczą na magiczny czas z najbliższymi. W tym roku motyw przewodni to POKOLENIOWY KLUB FILMOWY. Filmy i ich tworzenie daje wiele okazji, by ujrzeć swoich bliskich w nowym świetle i lepiej ich rozumieć.

WARUNKI UDZIAŁU
Uczestnictwo w kampanii jest nieodpłatne. Aby wziąć udział należy:

 1. Zgłosić swoją firmę poprzez stronę 2godzinydlarodziny.pl
 2. Przekazać tę informację do właściwego działu (HR, CSR itp.)
 3. Rozesłać informację do pracowników z zaproszeniem do świętowania Dnia Rodzin poprzez dobrą, międzypokoleniową rozmowę. Propozycja listu do pracowników.
 4. Skrócić czas pracy pracownikom w dniu 15 maja o 2 GODZINY lub też jeśli na taką możliwość nie pozwala działalność operacyjna Państwa firmy (obsługa klienta, ciągły proces produkcji, itp.) zaproponować inny sposób na świętowanie tej okazji w najbliższym czasie np. w powiązaniu z Dniem Dziecka. W ubiegłym roku ponad 90% firm biorących udział w kampanii udzieliło 2 godzin wolnych swoim pracownikom. Głównym celem 2h4family nie jest skrócenie czasu pracy tego dnia – ale zainspirowanie Państwa i Państwa pracowników, aby ten czas spędzić na dobrej rozmowie, wspomnieniach, poznawaniu się, wspólnym poszukiwaniu tożsamości swojej Rodziny i wzmacnianiu więzi rodzinnych.
 5. Przekazać do Humanites informację zwrotną o tym, jak Państwa firma podeszła do obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin w ramach kampanii DWIE GODZINY DLA RODZINY, jaki ostatecznie przesłała komunikat do pracowników, jakie dodatkowe działania, pomysły zostały włączone w kampanię (np. konkursy filmowe, wspólne tworzenie tematycznych rankingów filmowych, maratony filmowe, kalambury, wspólne odgrywanie scenek z ulubionych seriali itp.)
 6. Zapraszamy do konkursu na najciekawsze wdrożenie Kampanii Dwie Godziny dla Rodziny w Firmie. Wyróżnione scenariusze zostaną zaprezentowane podczas spotkania podsumowującego tegoroczną edycję 2h4fammily i opisane na stronie 2godzinydlarodziny.pl / 2h4family.com.
 7. Zostań Ambasadorem Globalnego Ruchu Społecznego DWIE GODZINY DLA RODZINY. Jeżeli Państwa firma to oddział/filia zagranicznej spółki lub jesteście Polską firmą z oddziałami za granicą zaproście ich dołączenia do Akcji. Dla zagranicznych firm przygotowaliśmy stronę po angielsku 2h4family.com.

Zamów karty ASK ME

Wybierz edycję kart ASK ME

Pokoleniowa Gra Rodzinna ASK ME

Codzienna komunikacja często opiera się na wymianie bieżących wydarzeń, często nie uwzględnia ona nazwania najgłębszych uczuć i pragnień. Brakuje nam czasu, żeby wspólnie wspominać i marzyć, a często nie tylko czasu ale i kontekstu do rozmowy, zwłaszcza, jak czujemy, że oddalamy się od siebie. Kiedy np. spytać dorastające dziecko o marzenia, gdy ono żyje już w innym świecie? Jak to zrobić, żeby zechciało odpowiedzieć?

ASK ME jest okazją, aby w niebanalny i wesoły sposób dotknąć tych właśnie tematów, bo … przecież gra jest tylko grą, ale czy rzeczywiście tylko?

 

Wiemy, że Wasz udział w Kampanii Dwie Godziny dla Rodziny jest wyrazem szerokiego patrzenia na pracowników oraz doceniania ich roli społecznej i rodzinnej a nie tylko zawodowej. Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin możecie podarować im nie tylko 2 godziny, ale również tę grę, by ich inspirować i wspierać w budowaniu relacji z najbliższymi.

Zapraszamy wszystkich pracodawców do zakupu gry ASK ME dla swoich pracowników na preferencyjnych warunkach – 14,90 zł netto.

Istnieje również możliwość indywidualizacji pudełka kart – z dodaniem logotypu firmy.

Szczegółowe informacje i zamówienia:  Izabela Nienaltowska, +48 501 450 889, izabela.nienaltowska@humanites.pl

 

Więcej o grze ASK ME

Gra ma już trzecią edycję. Edycja 2018 jest ogólna, edycja 2019 dedykowana jest „Małym i Dużym Rodzinnym Podróżom”, zaś najnowsza edycja 2020 nawiązuje do „Pokoleniowego Klubu Filmowego”. Wszystkie edycje zawierają dwa rodzaje kart: pytania i zadania.

Pytania sprawiają, że odkrywamy na nowo, otwieramy się, zbliżamy się do siebie. Pytania inspirują, stymulują, pobudzają. W tej grze to ciekawość dyktuje warunki. Co inspiruje mojego męża? Co czuje moja żona? Jaki jest mój syn? Jak wygląda świat oczami mojej córki? O czym marzy mama? Czego pragnie dziadek? Za czym tęskni babcia? Co wspomina tata?

Zadania to zaproszenie do wspólnej zabawy, gdzie doświadczamy współpracy i radości, budujemy relacje rodzinne, dzielimy się doświadczeniem i kolekcjonujemy wspólne przeżycia.

ASK ME to trzy edycje gry, która dotyczy relacji w rodzinie, a także personalnie każdego gracza. To gra, która otwiera emocjonalnie i koncentruje się na tym, co dobre i piękne. Czas, który spędzimy na odkrywaniu, jak różnorodną i ciekawą rodziną jesteśmy, zaprocentuje nam wzmocnieniem więzi i poczuciem większej przynależności.

Czas jest jednym z najcenniejszych zasobów, stale go nam brakuje, gdzieś się spieszymy, a najważniejsze sprawy często odkładamy na później, które nigdy nie nadchodzi. Mamy wiele ról, obowiązków, zainteresowań i innych zobowiązań. Co wybrać? Nie ma patentu na zwiększenie ilości czasu dla rodziny, ale możemy zadbać o jego jakość.

Dokonując wyboru, jak spędzamy czas z najbliższymi, pamiętajmy o tym, że te chwile staną się częścią czyichś wspomnień.

DLA KOGO?

Czterolatków, nastolatków, rodziców, dziadków, kuzynów, cioć i wujków. Po prostu dla całej rodziny.

PO CO?

Aby tworzyć atmosferę bliskości, pogłębiać komunikację i relację z rodziną, odnaleźć wspólne zainteresowania, rozmawiać o marzeniach, potrzebach, wspomnieniach. A wszystko to po to, abyśmy czuli się kochani.

DODATKOWE KORZYŚCI

 • Lepsze poznawanie siebie
 • Rozwój samoświadomości
 • Ćwiczenie komunikacji
 • Rozwijanie współpracy

 

Kupując karty ASK Me wspierasz ideę Akcji Dwie Godziny dla Rodziny. Przychody uzyskane ze sprzedaży wspierają działalność Instytutu Humanites (humanites.pl)

Zamów karty ASK ME

Wybierz edycję kart ASK ME

Partnerzy