EDYCJA 2021 HASŁO PRZEWODNIE X EDYCJI GLOBALNEGO RUCHU SPOŁECZNEGO DWIE GODZINY DLA RODZINY „Pokoleniowo na sportowo”

 

HASŁO PRZEWODNIE X edycji Globalnego Ruchu Społecznego Dwie Godziny dla Rodziny

W konkursie na motyw przewodni X edycji zwyciężyło hasło pani Małgorzata Zacharewicz:

„POKOLENIOWO NA SPORTOWO”

Jak powiedział kiedyś Jakub Błaszczykowski – kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej – „Jest tylko jedno miejsce na świecie, gdzie jestem ważny, gdzie jestem kimś. Bez względu na to, ile strzeliliśmy bramek – czy wygramy, czy przegramy mecz. To dom, to moja rodzina. Jestem kibicem – tak jak Wy. Kibicuję rodzinie.”

Instytut Humanites, jako inicjator i organizator Globalnego Ruchu Społecznego Dwie Godziny dla Rodziny od początku swojej działalności kibicuje rodzinie. Jesteśmy pewni, że tematyka sportowa daje wiele okazji do budowania i pielęgnowania międzypokoleniowych więzi. Jest tematem licznych rozmów na rodzinnych spotkaniach. Całe rodziny kibicują zmaganiom sportowym na boiskach i skoczniach narciarskich.

Większość z nas ma sportowego idola, którego starał się naśladować w dzieciństwie. To od razu staje się okazją do zadania pytania, kto był takim sportowym idolem dla mamy, taty, dziadka. Warto przypomnieć młodszemu pokoleniu znanych sportowców sprzed lat, którzy wytyczali drogę do osiągnięcia poziomu mistrzostwa w swoich dyscyplinach w innych warunkach niż jest to możliwe dziś.

Wierzymy, że aktywność fizyczna i sport mogą być znakomitą okazją, by ujrzeć swoich bliskich w nowym świetle i lepiej ich rozumieć. Możemy w tej sposób znaleźć wspólną pasję, która będzie mostem międzypokoleniowym. Do budowania trwałych relacji potrzebna jest uważność, zainteresowanie, rozmowa, przysłowiowe zrobienie czegoś razem.

Szczegóły dotyczące wyników konkursu na hasło przewodnie tegorocznej edycji #2h4family znajdują się po kliknięciu tutaj

Instytut Humanites zaprasza do świętowania zainicjowanych przez nas w 2012 roku obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin w Polsce, poprzez włączenie się w:

X Edycję Kampanii Społecznej „DWIE GODZINY DLA RODZINY” z tematem przewodnim „POKOLENIOWO NA SPORTOWO”

15 maja – Międzynarodowy Dzień Rodzin – to doskonała okazja, aby na chwilę zatrzymać się i zastanowić, kiedy po raz ostatni dowiedzieliście się czegoś nowego o swoich bliskich. Taka idea przyświeca globalnemu ruchowi społecznemu Dwie Godziny dla Rodziny. Głęboko wierzymy w to, że ciekawość, uważność i dobre rozmowy są tym, co tworzy prawdziwe, autentyczne więzi. Zachęcamy więc Was, abyście wsparli w tym Waszych pracowników i podarowali im symboliczne dwie godziny, które oni przeznaczą na magiczny czas z najbliższymi. W tym roku motyw przewodni to POKOLENIOWO NA SPORTOWO. Wspólne pasje i aktywności sportowe, kibicowanie ulubionym drużynom to przestrzeń, która stwarza wiele możliwości, by ujrzeć swoich bliskich w nowym świetle i lepiej ich rozumieć.

WARUNKI UDZIAŁU

Uczestnictwo w kampanii jest nieodpłatne. Aby wziąć udział należy:

 1. Zgłosić swoją firmę poprzez stronę 2godzinydlarodziny.pl
 2. Przekazać tę informację do właściwego działu (HR, CSR itp.)
 3. Rozesłać informację do pracowników z zaproszeniem do świętowania Dnia Rodzin poprzez dobrą, międzypokoleniową rozmowę. Propozycja listu do pracowników.
 4. Skrócić czas pracy pracownikom w dniu 15 maja o 2 GODZINY lub też jeśli na taką możliwość nie pozwala działalność operacyjna Państwa firmy (obsługa klienta, ciągły proces produkcji, itp.) zaproponować inny sposób na świętowanie tej okazji w najbliższym czasie np. w powiązaniu z Dniem Dziecka. W ubiegłym roku ponad 90% firm biorących udział w kampanii udzieliło 2 godzin wolnych swoim pracownikom. Głównym celem 2h4family nie jest skrócenie czasu pracy tego dnia – ale zainspirowanie Państwa i Państwa pracowników, aby ten czas spędzić na dobrej rozmowie, wspomnieniach, poznawaniu się, wspólnym poszukiwaniu tożsamości swojej Rodziny i wzmacnianiu więzi rodzinnych.
 5. Przekazać do Humanites informację zwrotną o tym, jak Państwa firma podeszła do obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin w ramach kampanii DWIE GODZINY DLA RODZINY, jaki ostatecznie przesłała komunikat do pracowników, jakie dodatkowe działania, pomysły zostały włączone w kampanię (np. rodzinne wyzwania sportowe, pobijanie własnych rekordów, wspólne sztafety, rowerowe wyprawy, maratony z udziałem pracowników i ich rodzin, pikniki sportowe, rankingi sportowców wszechczasów wytypowane przez pracowników itp.)
 6. Zapraszamy do konkursu na najciekawsze wdrożenie Kampanii Dwie Godziny dla Rodziny w Firmie. Wyróżnione scenariusze zostaną zaprezentowane podczas spotkania podsumowującego tegoroczną edycję 2h4fammily i opisane na stronie 2godzinydlarodziny.pl / 2h4family.com.
 7. Zostań Ambasadorem Globalnego Ruchu Społecznego DWIE GODZINY DLA RODZINY. Jeżeli Państwa firma to oddział/filia zagranicznej spółki lub jesteście Polską firmą z oddziałami za granicą zaproście ich dołączenia do kampanii. Dla zagranicznych firm przygotowaliśmy stronę po angielsku 2h4family.com.

Zamów karty ASK ME

 

Wybierz edycję kart ASK ME

Pokoleniowa Gra Rodzinna ASK ME

Codzienna komunikacja często opiera się na wymianie bieżących wydarzeń, często nie uwzględnia ona nazwania najgłębszych uczuć i pragnień. Brakuje nam czasu, żeby wspólnie wspominać i marzyć, a często nie tylko czasu ale i kontekstu do rozmowy, zwłaszcza, jak czujemy, że oddalamy się od siebie. Kiedy np. spytać dorastające dziecko o marzenia, gdy ono żyje już w innym świecie? Jak to zrobić, żeby zechciało odpowiedzieć? ASK ME jest okazją, aby w niebanalny i wesoły sposób dotknąć tych właśnie tematów, bo … przecież gra jest tylko grą, ale czy rzeczywiście tylko?

 

Wiemy, że Wasz udział w Kampanii Dwie Godziny dla Rodziny jest wyrazem szerokiego patrzenia na pracowników oraz doceniania ich roli społecznej i rodzinnej a nie tylko zawodowej. Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin możecie podarować im nie tylko 2 godziny, ale również tę grę, by ich inspirować i wspierać w budowaniu relacji z najbliższymi.

Istnieje również możliwość indywidualizacji pudełka kart – z dodaniem logotypu firmy.

Szczegółowe informacje i zamówienia: Agata Gajewska, +48 502 319 350, agata.gajewska@humanites.pl

Więcej o grze ASK ME

Gra ma już czwartą edycję. Dostępna aktualnie w naszym sklepie edycja 2019 dedykowana jest „Małym i Dużym Rodzinnym Podróżom”, edycja 2020 nawiązuje do „Pokoleniowego Klubu Filmowego”, zaś najnowsza edycja 2021 dotyczy tegorocznego hasła towarzyszącego naszej kampanii na rzecz bliskości i brzmi „Pokoleniowo na Sportowo”. Wszystkie edycje zawierają dwa rodzaje kart: pytania i zadania.

Pytania sprawiają, że odkrywamy na nowo, otwieramy się, zbliżamy się do siebie. Pytania inspirują, stymulują, pobudzają. W tej grze to ciekawość dyktuje warunki. Co inspiruje mojego męża? Co czuje moja żona? Jaki jest mój syn? Jak wygląda świat oczami mojej córki? O czym marzy mama? Czego pragnie dziadek? Za czym tęskni babcia? Co wspomina tata?

Zadania to zaproszenie do wspólnej zabawy, gdzie doświadczamy współpracy i radości, budujemy relacje rodzinne, dzielimy się doświadczeniem i kolekcjonujemy wspólne przeżycia.

ASK ME to cztery edycje gry, która dotyczy relacji w rodzinie, a także personalnie każdego gracza. To gra, która otwiera emocjonalnie i koncentruje się na tym, co dobre i piękne. Czas, który spędzimy na odkrywaniu, jak różnorodną i ciekawą rodziną jesteśmy, zaprocentuje nam wzmocnieniem więzi i poczuciem większej przynależności.

Czas jest jednym z najcenniejszych zasobów, stale go nam brakuje, gdzieś się spieszymy, a najważniejsze sprawy często odkładamy na później, które nigdy nie nadchodzi. Mamy wiele ról, obowiązków, zainteresowań i innych zobowiązań. Co wybrać? Nie ma patentu na zwiększenie ilości czasu dla rodziny, ale możemy zadbać o jego jakość.

Dokonując wyboru, jak spędzamy czas z najbliższymi, pamiętajmy o tym, że te chwile staną się częścią czyichś wspomnień.

DLA KOGO?

Czterolatków, nastolatków, rodziców, dziadków, kuzynów, cioć i wujków. Po prostu dla całej rodziny.

PO CO?

Aby tworzyć atmosferę bliskości, pogłębiać komunikację i relację z rodziną, odnaleźć wspólne zainteresowania, rozmawiać o marzeniach, potrzebach, wspomnieniach. A wszystko to po to, abyśmy czuli się kochani.

DODATKOWE KORZYŚCI

 • Lepsze poznawanie siebie
 • Rozwój samoświadomości
 • Ćwiczenie komunikacji
 • Rozwijanie współpracy

Kupując karty ASK Me wspierasz ideę globalnego ruchu na rzecz bliskości Dwie Godziny dla Rodziny. Przychody uzyskane ze sprzedaży wspierają działalność Instytutu Humanites (humanites.pl)

Zamów karty ASK ME

 

Wybierz edycję kart ASK ME

 

Partnerzy