HASŁO PRZEWODNIE X EDYCJI GLOBALNEGO RUCHU SPOŁECZNEGO DWIE GODZINY DLA RODZINY

W konkursie na motyw przewodni X edycji zwyciężyło hasło pani Małgorzata Zacharewicz:

„POKOLENIOWO NA SPORTOWO”

Jak powiedział kiedyś Jakub Błaszczykowski – kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej –
„Jest tylko jedno miejsce na świecie, gdzie jestem ważny, gdzie jestem kimś.
Bez względu na to, ile strzeliliśmy bramek – czy wygramy,
czy przegramy mecz. To dom, to moja rodzina.
Jestem kibicem – tak jak Wy. Kibicuję rodzinie.

Instytut Humanites, jako inicjator i organizator Globalnego Ruchu Społecznego Dwie Godziny dla Rodziny od początku swojej działalności kibicuje rodzinie. Jesteśmy pewni, że tematyka sportowa daje wiele okazji do budowania i pielęgnowania międzypokoleniowych więzi. Jest tematem licznych rozmów na rodzinnych spotkaniach. Całe rodziny kibicują zmaganiom sportowym na boiskach i skoczniach narciarskich.

Większość z nas ma sportowego idola, którego starał się naśladować w dzieciństwie. To od razu staje się okazją do zadania pytania, kto był takim sportowym idolem dla mamy, taty, dziadka. Warto przypomnieć młodszemu pokoleniu znanych sportowców sprzed lat, którzy wytyczali drogę do osiągnięcia poziomu mistrzostwa w swoich dyscyplinach w innych warunkach niż jest to możliwe dziś.

Wierzymy, że aktywność fizyczna i sport mogą być znakomitą okazją, by ujrzeć swoich bliskich w nowym świetle i lepiej ich rozumieć. Możemy w tej sposób znaleźć wspólną pasję, która będzie mostem międzypokoleniowym. Do budowania trwałych relacji potrzebna jest uważność, zainteresowanie, rozmowa, przysłowiowe zrobienie czegoś razem.

(Szczegóły dotyczące wyników konkursu na hasło przewodnie tegorocznej edycji #2h4family znajdują się po kliknięciu tutaj)