Instytut Humanites jako Think&Do Tank systemowego rozwoju kapitału społecznego publikuje raporty dot. strategii wellbeing w firmach. Co roku po zakończeniu konkursu na Firmę Przyjazną Rodzinie powstaje Raport Dobrych Praktyk Pracodawców, który przedstawia najważniejsze dane i najciekawsze praktyki uczestników konkursu, które stają się inspiracją i punktem odniesienia dla polskiego rynku pracy.
Ponadto, Instytut Humanites realizuje projekty badawcze we współpracy z polskimi i zagranicznymi instytucjami: Well-Working (raport na temat Odpowiedzialności Rodzinnej Biznesu wspólnie z IESE Business School z Navarry) oraz Bariery i Trendy. Transformacja Technologiczna Firm w Polsce.
Zaledwie 28% pracowników dużych firm ma wysokie poczucie sensu w pracy – te dane płyną z najnowszej edycji Raportu Dobrych Praktyk #WELLBEING Instytutu Humanites. W małych firmach poczucie sensu jest ponad dwukrotnie większe, wynosi 64%.
Nie jest łatwo być szefem w 2022. Pracodawcy znajdują się między młotem a kowadłem. Wysoka inflacja przy niskim bezrobociu podnosi oczekiwania finansowe kandydatów przy jednoczesnej znacznej presji kosztowej na menedżerów.
Czas to więcej niż pieniądz
Sześciogodzinny dzień pracy, dodatkowe dni wolne dla rodziców i „piątki bez spotkań” – praktyki liderów rynku pracy w walce o talenty i zaangażowanie ludzi pokazują, że czas znaczy dziś więcej niż pieniądz. Jednocześnie widać duży deficyt rozwiązań skierowanych do ojców i seniorów.
Raport Odpowiedzialności Rodzinnej Biznesu
Tylko 20% pracowników widzi w swoim szefie wzór do naśladowania. Z kolei aż 78% osób pracujących w toksycznych środowiskach pracy rozważa zmianę pracy. 93% respondentów odczuwa presję, aby przedkładać życie zawodowe nad prywatne.
Przeczytaj więcej w tym ARTYKULE
Transformacja technologiczna firm w Polsce
Jak firmy w Polsce same oceniają swój poziom zaawansowania w transformacji technologicznej? Jakie jest nastawienie pracowników do zmiany? Ile nadziei, a ile obaw o utratę pracy?