#2h4family to sprawdzony od 11 lat pomysł Humanites, na zbliżanie ludzi w pracy i w rodzinach, budujący wysoką kulturę pracy i zaangażowania.

To propagowanie kultury dobrostanu, w której biznes realizuje swoje cele, a ludzie odnajdują sens!
Oto jak się włączyć w naszą akcję:

 

 • Zarejestrujcie firmę, do 15 maja: Formularz rejestracji
 • Namówcie Wasz Zespół do spędzenia tego czasu z bliskimi i to najlepiej międzypokoleniowo! Głównym celem #2h4family jest zainspirowanie Państwa i Państwa pracowników, aby ten dzień zadedykować dobrej rozmowie, wspomnieniom, poznawaniu się czy wspólnym poszukiwaniu tożsamości swojej Rodziny. Ten czas służy wzmacnianiu międzypokoleniowych więzi w rodzinach, w środowisku pracy, w naszym najbliższym społecznym otoczeniu. Skorzystajcie z gotowych inspiracji, pomysłów i materiałów: Do pobrania, Jak celebrować
 • Prześlijcie nam informację o sposobie realizacji kampanii w Waszej firmie:  zdjęcia, przykłady pomysłów i aktywności, którymi Państwo wzbogaciliście świętowanie.
 • W ten sposób Wy, jako Pracodawca, Dział HR wspieracie pracowników w łączeniu ról zawodowych i prywatnych: budując kulturę, w której zatrudniamy człowieka, widząc go niego holistycznie, a nie tylko jako pracownika.

Dodatkowe, ale niekonieczne elementy akcji #2h4Family to:

 • Skrócenie dnia pracy o symboliczne „Dwie Godziny”.  Zastanówcie się nad podarowaniem tych dwóch godzin 15 maja lub w innym korespondującym z tą datą terminie. To nie jest obowiązkowe, choć 90% pracodawców skraca ten dzień. Wiele firm przekłada celebrowanie przysłowiowych 2 godzin na inne „rodzinne” dni, są to to na przykład: 1 września albo 1 czerwca. Często też inny „elastyczny” termin wynika ze specyfiki działania organizacji.
 • Udział w konkursach: dla Pracodawców i Pracowników – będą ogłaszane na stronie i na naszych kanałach w mediach społecznych: FB 2h4family, FB undacjahumanites
 • Zakup kart ASKME – to rodzinna lub zespołowa zabawa, w której doświadczamy współpracy i radości. Budujemy relacje i dzielimy się doświadczeniem. Pytania sprawiają, że odkrywamy na nowo, otwieramy się, zbliżamy się do siebie. Karty inspirują do ciekawych rozmów.
  ASK ME najnowsze edycja 2022
  ASK ME wszystkie edycje z rabatami
  K
  arty są „cegiełkami” na kolejną edycję akcji.
Zdjęcie na środku

Nie braliście jeszcze udziału w akcji? Co trzeba zrobić, aby dołączyć do #2h4family:

Piktogram listy

Porozmawiaj w swojej firmie/organizacji o akcji. Skontaktuj się z osobami decyzyjnymi: Zarządem, działem HR lub CSR. Zastanówcie się nad trybem przystąpienia do akcji: potencjalnym skróceniu czasu pracy o symboliczne dwie godziny. Skrócenie czasu pracy nie jest warunkiem koniecznym przystąpienia do akcji, choć zaobserwowaliśmy, że w ubiegłym roku ponad 90% firm biorących udział w kampanii przyznało pracownikom 2 godziny wolne od pracy.

Piktogram listy

Zgłoś Firmę – wypełnij krótki formularz. Formularz jest dostępny na stronie: „Zarejestruj Firmę”.

Piktogram listy

Skorzystaj z gotowych grafik i szablonów maili, by poinformować o akcji pracowników! „Szablony do pobrania”. Zapraszamy pracowników do konkursu, który organizujemy co roku! Zobacz inspiracje do konkursów.

Piktogram listy

Zaproponuj w Międzynarodowym Dniu Rodzin, który przypada 15 maja „coś wyjątkowego”. Skorzystaj z naszych podpowiedzi: „Jak celebrować”.

Piktogram listy

Podziel się inspiracjami i refleksjami: przekaż nam informację o tym jak świętowaliście. Napisz na adres: biuro@humanites.pl. Weź udział w konkursie! Podsumuj to co się wydarzyło w Twoje organizacji. Jak to może wpłynąć na rozwój, zmianę polityki zatrudnienia, budowania relacji z pracownikami, współpracownikami, kontrahentami na kolejny rok?  Zobaczcie, jak inne firmy zorganizowały ten dzień w poprzednich edycjach: „Zwycięzcy konkursu na najlepszą akcję #2h4family”.

Piktogram listy

Zostań Ambasadorem #2h4family, jeśli spodobała Ci się akcja! Podziel się informacją o akcji w Waszych mediach społecznościowych, zaproś do udziału w akcji swoich współpracowników, kontrahentów w Polsce i poza jej granicami! Wyślij informację do oddziałów firmy i partnerów. Skorzystaj z gotowych grafik do komunikacji „Szablony do pobrania”.

Akcja Dwie Godziny dla Rodziny jest bardzo ceniona przez pracowników!

pojawia się w top 10 benefitów wskazywanych w ogólnopolskich badaniach satysfakcji pracowników. Kampania nie tylko wzmacnia rodziny i zespoły w firmach, ma także pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne i emocjonalne ludzi, a w efekcie działa na całe społeczeństwo.

W ostatnich latach #2h4family zmienia się

w Globalny Ruch Społeczny na Rzecz Bliskości!

Uczestniczy w niej już ponad milion pracowników, 1100 firm z 18 krajów.

Zdjęcie na środku
Zdjęcie po lewej stronie

Każdego roku uczestnicy Dwie Godziny dla Rodziny. Dla Człowieka uczestniczą w organizowanych przez nas KONKURSACH! W edycji #2021 do puli naszych nagród trafiły min. dwa rowery Kross o łącznej wartości 15 000 złotych! W tym roku ogłosimy nowy konkurs z nagrodami!

 • Konkurs na motto – pracownicy wymyślają motyw przewodni akcji na przyszły rok, by w kolejnej edycji wokół tego hasła budować bliskość. A my drukujemy nową talię kart ASK ME (rodzinnej gry) inspirowanej tym właśnie motywem! Zobacz: „Nagrodzone pomysły”.
 • Konkurs na obchody edycji 2022 – firma opisuje jak świętowała, a my nagradzamy! Zobacz: „Zwycięskie realizacje akcji”

Jesteśmy dumni, że na przestrzeni ostatnich lat nasze działania wsparło wiele znakomitych osobowości.

W naszą akcję zaangażowali się między innymi: Andrzej Seweryn, Roma Gąsiorowska, i Kamil Stoch, Stanisław Sojka, Profesor Jerzy Bralczyk czy niezwykła DJ Wika. Ze wzruszeniem wspominamy także wsparcie, którego nam udzielił kilka lat temu Pan Zbigniew Wodecki.

Zdjęcie na środku