Wielkie marzenia a samotność i bezpieczeństwo

WSPÓŁCZESNE WYZWANIA BIZNESU, CZŁOWIEKA I ŚWIATA  – HumanBE in the tech revolution

 

Panel ekspercki | Wydarzenie otwarte dla dla firm w akcji #HumanBE!
5 czerwca, godzina 16:00 | konieczna rejestracja: FORMULARZ.
Ilość miejsc jest ograniczona.

 

Partner Wydarzenia: Dell Technologies Polska

Zdjęcie na środku

Kiedy i gdzie:

05 czerwca (środa), godz. 16:00 – 18:00

 • Forma hybrydowa: online i stacjonarnie
 • Stacjonarnie: Dell Technologies Polska Inflancka 4A, 00-189 Warszawa
 • Online: platforma Zoom

Rejestracja na wydarzenie jest obowiązkowa

Prelegenci:

 • Gość specjalny: Krzysztof Wielicki, jeden z najwybitniejszych himalaistów świata, wspinacz, alpinista
 • Iryna Szwabowska – Członkini Zarządu, Dyrektorka Sprzedaży Dell Technologies Polska 
 • Wojciech Murawski – Członek zarządu Autopay SA, pełni rolę Chief Commercial Officera (CCO) i odpowiada za zarządzanie biznesem
 • Rozmowę poprowadzi Zofia Dzik – Prezes zarządu Instytut Humanites, fundatorka Centrum Etyki Technologii, strategiczna myślicielka, innowatorka, autorka „Modelu Spójnego Przywództwa”

Eksperci z obszarów: technologii, przywództwa i biznesu, w tym gość specjalny – Krzysztof Wielicki, jeden z najwybitniejszych himalaistów świata, wspinacz, alpinista – będą rozmawiać na temat przeciwdziałania samotności, zagrożeń z niej wynikających, jak również budowania różnych wymiarów bezpieczeństwa człowieka, w tym bezpieczeństwa technologicznego. Spraw fundamentalnych w kontekście wyzwań przyszłości a także w świetle m.in. dzisiejszych potrzeb rynku pracy, tworzenia zaangażowanych, zespołów, rozwijania kompetencji przyszłości.

Panel ekspercki „Wielkie marzenia a samotność i bezpieczeństwo – współczesne wyzwania dla biznesu, dla człowieka i świata. HumanBE in the tech revolution” jest elementem Kampanii „HumanBE Dwie Godziny dla Rodziny | dla Człowieka” Instytutu Humanites, która powstała w odpowiedzi na kryzys samotności, rewolucję technologiczną (rozwój AI). Dowiedz się więcej o kampanii: Informacja Prasowa

 

AGENDA:

16:00  – Panel dyskusyjny z udziałem gości: 

Jak w dzisiejszym złożonym krajobrazie: rosnącej samotności, algorytmizacji życia – rozwijać w ludziach ważne kompetencje, motywować pracowników, dbać o ich dobrostan i zatrzymać talenty w firmie. Jak budować pozytywny wpływ firmy na jej otoczenie społeczne. Jakie wartości mają znaczenie dla przyszłości.

 • Samotność i bezpieczeństwo – jak rozumieć te pojęcia?
 • Kryzys więzi i znaczenie relacji międzyludzkich dla dobrostanu i bezpieczeństwa w różnych obszarach życia i funkcjonowania człowieka.
 • Jakie czynniki wpływają na budowanie przestrzeni dla bezpieczeństwa i poczucia bezpieczeństwa oraz dobrostanu jednostki? We wszystkich rolach jakie ona pełni: zarówno w pracy, życiu prywatnym i w społeczeństwie?
 • Samotność i bezpieczeństwo – wpływ na jakość komunikacji, współpracę poczucie sensu.
 • Zespół – poczucie wspólnotowości, jak wspólnota może wpływać na dobrostan?
 • Bezpieczeństwo w wymiarze technologicznymi, m.in. zagrożenia i wyzwania związane z cyberbezpieczeństwem oraz sposoby minimalizowania tego ryzyka.
 • Sztuczna inteligencja szanse i wyzwania dla bezpieczeństwa i zjawiska samotności.
 • Najważniejsze wartości w biznesie technologicznym, które zapewnią „HumanBE” i „HumanFirst” w jeszcze bardziej stechnicyzowanym świecie.
 • Jaką rolę jeśli chodzi o pozytywny wpływ społeczny, tworzenie wspólnoty – odgrywa biznes. Wpływ społeczny i ESG.

17:00 – sesja pytań i rozmowy kuluarowe

Zdjęcie na środku
Organizatorem kampanii „HumanBE – Dwie Godziny dla Rodziny/Człowieka” jest Instytut Humanites – Człowiek i Technologia  –  Think&Do tank który od 2010 roku działa na rzecz zrównoważonego rozwoju kapitału społecznego i Spójnego Przywództwa. Misją Instytutu Humanites jest świadomy, otwarty poznawczo, proaktywny i wrażliwy społecznie człowiek. Programy Instytutu Humanites służą firmom jako gotowe do wdrożenia projekty wypełniające treścią ich strategie.
Dowiedz się więcej: ESG – sustainable development.

 

Partnerzy akcji i konkursów:

Autopay, Bibby Financial Services, Dell Technologies Polska, Fundacja Liderek Biznesu, Great Place to Work, Katalog marzeń, Kocham Skakać, LIBRUS, Lider SHE, Orange Polska, Reputacja, Storck, ThinkTank. Partner mediowy: Grupa Wirtualna Polska.

 

Organizator Akcji „HumanBE – 2h4family”
Instytut Humanites – Człowiek i Technologia jest Think&Do Tankiem, który od 2010 roku działa na rzecz zrównoważonego rozwoju kapitału społecznego. Misją Instytutu Humanites jest świadomy, szczęśliwy, otwarty poznawczo, proaktywny i wrażliwy społecznie człowiek. Programy dla biznesu Instytutu Humanites służą firmom jako gotowe do wdrożenia projekty z obszaru ESG i sustainable development.

Kontakt: Katarzyna Lorenz, Dyrektorka komunikacji i PR Instytutu Humanites
tel.: +48 505 017 957, mail: katarzyna.loren(at)humanites.pl

 

Instytut Humanites – Człowiek i Technologia od 2010 roku w systemowy sposób działa jako think&DO tank na rzecz zrównoważonego rozwoju, a szczególnie rozwoju kapitału społecznego, ujmując tematykę człowieczeństwa i technologii w szerokim kontekście obejmującym m.in. biznes, edukację, kulturę, media i rodzinę w oparciu o autorski model „Wioski” Rozwoju Ekosystemu Społecznego™ oraz Model Spójnego Przywództwa™. Instytut jako jeden z pierwszych sygnalizował wpływ meta zjawisk, takich jak: kryzys więzi rodzinnych, samotność, infodemia czy algorytmizacja życia człowieka, na długoterminowy rozwój gospodarczy, motywację oraz zdrowie fizyczne i psychiczne ludzi. Od dekady promuje rozwój świadomego i wewnętrznie sterowalnego człowieka umiejącego sprostać wyzwaniom, które niesie technologiczna i społeczna rewolucja. Jest także twórcą Centrum Etyki Technologii. Inicjator corocznej kampanii „Dwie Godziny dla Rodziny” – Dwie Godziny dla Człowieka, działa na rzecz rozwoju kluczowych kompetencji poprzez systemową zmianę w zakresie przywództwa w edukacji tworząc Akademię Przywództwa Liderów Oświaty – Pierwszy w Polsce Program rozwoju przywództwa w edukacji, wdraża w biznesie ideę Spójnego Przywództwa™, opartą na wielowymiarowym rozwoju lidera 
i jego zespołu. Organizator corocznych konferencji dla Liderów Biznesu: Spójne Przywództwo™. Człowiek i Technologia. Humanites od ponad dekady wspiera budowanie wysokiej kultury zarządzania, gdzie biznes realizuje swoje cele, a ludzie odnajdują poczucie sensu.

 

HumanBE/ 2h4family jest jednym z kluczowych systemowych projektów Instytutu Humanites, obok takich projektów jak: Akademia Przywództwa Liderów Oświaty #APLO, Centrum Etyki Technologii czy cyklicznej konferencji dla Liderów Biznesu „Spójne Przywództwo. Człowiek i Technologia, która w 2023 roku miała X edycję.