Pokoleniowo na Sportowo

Chcemy nieco ułatwić Wam zadanie umożliwiając wcześniejsze zakończenie dnia pracy w piątek 14 maja poprzedzający ten dzień lub innego dnia ustalonego przez Wasz zespół. Poniżej kilka pomysłów, jak spędzić ten czas w odniesieniu do tematu przewodniego tegorocznej kampanii, czyli „POKOLENIOWO NA SPORTOWO”.

Zapraszamy do wspólnych treningu przygotowanego specjalnie dla Was przez Wojciecha Sobierajskiego. Przekonacie się, że nie potrzebujemy siłowni. Nie musimy nawet wychodzić z domu a ćwiczyć możemy całą rodziną. Cały trening jest wyjątkowo krótki – pojedyncza runda trwa tylko minutę, a całość zamyka się w zaledwie 4 minutach, w czasie których angażowane są różne grupy mięśni. Regularnie trenując tabatę, można osiągnąć rewelacyjne efekty. Treningi dostępne po kliknięciu poniżej na każde z ćwiczeń:

Skłony

Wypady

Opad z pajacykiem

Brzuszki

 

 

 

 

 

 

  • Porozmawiajcie o tym, jakie sporty były popularne kiedyś, w co się grało, jakie są różnice
    w podejściu do aktywności np. na świeżym powietrzu kiedyś i obecnie. Spróbujcie nauczyć się od siebie (pokoleniowo) jakiejś aktywności, której do tej pory nie znaliście, a która pozwala na aktywne spędzanie czasu, kto jeszcze pamięta grę w ringo? Podchody, ciuciubabkę czy wyścig pokoju za pomocą kapsli?
  • Zorganizujcie wyprawę rowerową. Zaproście, o ile to możliwe do takiej wyprawy więcej osób.
  • Wybierzcie się razem na piknik, w trakcie pikniku możecie np. zagrać w badmintona czy siatkówkę.
  • Okazją do spędzenia wesołego popołudnia mogą być kalambury o tematyce sportowej – każdy może zaprezentować inną dyscyplinę sportową, którą reszta uczestników musi odgadnąć;
  • Czy wiesz kto był idolem sportowym twojej mamy, taty, dziadka, babci? Jakim drużynom kibicowało się 10, 20 lat temu? Teraz jest okazja, aby o tym porozmawiać i wspólnie powspominać.
  • Taniec to też sport. Włączcie muzykę i tańczcie. Wymyślcie wspólnie nowy układ taneczny, zatańczcie go razem, może nawet nagrajcie dla bliskich, którzy nie mieszkają z Wami, aby także mogli się go nauczyć. To fajna zabawa także w warunkach on-line np. kiedy połączycie się na zoomie.
  • Zorganizujcie pokoleniową wyprawę na spacer, np. do lasu lub nad wodę. Spacer to znakomita aktywność fizyczna i okazja do wspólnej rozmowy w plenerze!
  • Zagrajcie wspólnie w Pokoleniową grę ASK ME, przygotowaną przez Instytut Humanites, pytania, które dla Was przygotowaliśmy pomogą odkryć nowe talenty pozostałych graczy. A takie pytania jak np. opowiedz jak i kiedy nauczyłeś się jeździć na rowerze, i czy wiesz jak to było w przypadku Twoich rodziców, dziadków będzie doskonałą okazją do różnych pokoleniowych wspomnień!


Zamów karty ASK ME

 

Wybierz edycję kart ASK ME

Każdy ma własny klucz do bliskości. Jesteśmy przekonani, że go odnajdziecie i spędzicie wspólnie niezapomniane chwile. Twórzcie własne rytuały bliskości najczęściej, jak tylko to możliwe. Celebrujcie ciekawe, głębokie, międzypokoleniowe rozmowy, gdy nasi bliscy są ciągle z nami, odrywajmy rodzinne historie, anegdoty, utrwalajmy je dla kolejnych pokoleń. Wówczas emocje, które im towarzyszyły pozostaną z Wami na dłużej! Życie może być pełne pasji i ciekawych aktywności w gronie bliskich sercu osób. Tylko od Was zależy jakimi emocjami je wypełnicie!