II ogólnopolska edycja międzynarodowego projektu badawczego!

Zakończyliśmy Badanie Odpowiedzialność Rodzinna Biznesu 2022 (Corporate Family Responsibility)

W lutym 2022 roku zainicjowaliśmy już II ogólnopolską edycję międzynarodowego projektu badawczego Odpowiedzialność Rodzinna Biznesu!

Najnowszy raport „Corporate Family Responsibility” – „Odpowiedzialność Rodzinna Biznesu” – zaprezentujemy już wkrótce:
10 marca 2022 na IX Konferencji dla Liderów Biznesu – Spójne Przywództwo™ „Człowiek i Technologia” Instytutu Humanites. Zapraszamy do rejestracji już dziś: TU.

 

O badaniu:
Badanie jest skierowane do respondentów w kilkudziesięciu krajach. Pierwszy w Polsce Raport Corporate Family Responsibility, który przygotowaliśmy w 2019, spotkał się z ogromnym odzewem pracodawców. Dlatego postanowiliśmy powtórzyć ten sukces w roku 2022, chcieliśmy dowiedzieć się, jakie zmiany zaszły przez te 2 lata.

Mądra strategia zatrudnienia i polityka well-being musi być budowana na rzetelnej wiedzy. Badanie CFR mierzy, jak poziom dobrostanu w pracy, który wpływa zarówno na zaangażowanie pracowników, jak i na ogólną jakość ich życia.

Raport to narzędzie kształtowania polityki wellworking: w raporcie zostaną podsumowane wyniki badania, dowiecie się Państwo jaki jest poziom dobrostanu w pracy polskich pracowników oraz wpływ różnych środowisk pracy i jakości przywództwa m.in. na motywację, jakość życia (sen, poziom energii) oraz relacje rodzinne Polek i Polaków.

Ankieta była anonimowa. Pracodawcy, którzy wzięli udział w badaniu jako pierwsi otrzymają Executive Summary jak również pełny raport. Każda osoba, która wzięła udział w badaniu na końcu ankiety dostała swój indywidualny raport na tle wyników międzynarodowych.

Partnerzy badania:
KGHM (partner strategiczny), Polski Fundusz Rozwoju, Pracuj.pl

  • Badanie Corporate Family Responsibility (#CFR) to Międzynarodowy Projekt Badawczy opracowany i koordynowany przez profesorów z IESE Business School University of Navarra.
  • W Polsce inicjatorem badania jest Instytut Humanites, który od ponad dekady wspiera budowanie wysokiej kultury zarządzania, gdzie biznes realizuje swoje cele, a ludzie odnajdują poczucie sensu.

 

Executive Summary I edycji raportu z 2019r.
Osoby pracujące w korzystnym środowisku znacznie częściej dobrze oceniają swoją jakość snu (65% vs 37%) oraz poziom energii po powrocie do domu (58% vs 17%). Ponadto, mają większą gotowość do współpracy i pomocy innym. W toksycznym środowisku o 44% większa jest skłonność do odejścia z firmy.

link: humanites.pl/raport-cfr-executive-summary.pdf

 

Więcej informacji o badaniu na stronie: www.humanites.pl/odpowiedzialnosc-rodzinna-biznesu