Wyniki konkursu Firma Przyjazna Rodzinie/ Firma Przyjazna Człowiekowi 2021!

Po trwającym sześć miesięcy procesie kompleksowej oceny 360° jury wyłoniło zwycięzców konkursu!

Firma Przyjazna Rodzinie/ Firma Przyjazna Człowiekowi 2021 Family & Human Wellbeing Humanites AWARD.

 

Uroczyste wręczenie statuetek oraz podsumowanie tegorocznej edycji konkursu odbędzie się 10 marca 2022 na IX Konferencji dla Liderów Biznesu – Spójne Przywództwo™ „Człowiek i Technologia” Instytutu Humanites. Zapraszamy do rejestracji już dziś: TU. Gratulujemy laureatom!

 

Laureatami tegorocznej edycji zostali pracodawcy, którym udało się zbudować mądrą i spójną politykę zatrudnienia, budującą kulturę dobrostanu (wellbeing), gdzie patrzy się kompleksowo na człowieka, a nie tylko pracownika:

w kategorii firm małych: Inwedo
w kategorii firm średnich: EGIS Polska
w kategorii firm dużych: Credit Suisse Poland
Ponadto Jury postanowiło przyznać po 3 wyróżnienia w każdej kategorii, aby uhonorować wyjątkowe działania zaangażowanych pracodawców. Wyróżnienia otrzymali:

w kategorii firm małych: A4BEE, Appsilon, BFI;
w kategorii firm średnich: Alcon Polska, Blue Media, Bouygues Immobilier Polska;
w kategorii firm dużych: KGHM Polska Miedź, Santander Bank Polska, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia.

W czteroetapowym procesie przeanalizowano zgłoszenia od firm z całej Polski, w których łącznie pracuje ok. 44 tysięcy osób. Ocenie podlegały:

  • strategiczne podejście do polityki zatrudnienia i rozwoju dobrostanu pracowników,
  • rozwiązania dotyczące elastycznej organizacji pracy, wspierające integrację życia rodzinnego i zawodowego,
  • wsparcie dla pracowników bez zobowiązań rodzinnych oraz takich, którzy sprawują opiekę nad osobami starszymi,
  • w końcowym etapie konkursu zapytano również samych pracowników, jak oceniają działania pracodawcy i za co ich cenią.

Na podstawie prawie 2 tysięcy ankiet pracowniczych i zgromadzonych materiałów możemy powiedzieć, że Firma Przyjazna Rodzinie i Człowiekowi to przede wszystkim firma spójna – w której zarówno przełożeni, jak i podwładni zgadzają się co do warunków, jakie panują w firmie, a zarząd dostosowuje rozwiązania wellbeingowe do realnych potrzeb pracowników.

Wszyscy uczestnicy Konkursu, również ci, którzy nie zostali wyróżnieni, otrzymają od Instytutu Humanites indywidualny raport. Ponadto, zespół Instytutu pracuje nad przygotowaniem Raportu Dobrych Praktyk Pracodawców na podstawie strategii wellbeing zaprezentowanych przez uczestników tegorocznej edycji Konkursu, który może posłużyć wszystkim firmom na polskim rynku jako inspiracja i narzędzie kształtowania mądrej polityki zatrudnienia.

Partnerzy Konkursu
Partnerem strategicznym Konkursu jest Instytut Biznesu Rodzinnego.

Partnerami wspierającymi są:
Fundacja Liderek Biznesu, Great Place to Work, Konfederacja Lewiatan, LiderSHE, Sukces Pisany Szminką, THINKTANK, Vital Voices Poland, money.pl

Uroczyste wręczenie statuetek nastąpi na IX Konferencji Instytutu Humanites „Spójne Przywództwo. Człowiek i Technologia”. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z agendą konferencji oraz do uczestnictwa w tej wyjątkowym wydarzeniu, które łączy i jednocześnie poszerza perspektywę i spojrzenie liderów biznesu na tematy związane z człowieczeństwem i technologią wraz z towarzyszącymi im zmianami w otoczeniu rynkowym.

Więcej informacji o tegorocznej edycji konkursu Firma Przyjazna Rodzinie/ Firma Przyjazna Człowiekowi 2021 (Family & Human Wellbeing Humanites AWARD): Strona Instytutu Humanites