Sanofi Pasteur o Akcji

Maciej Trybulec o Akcji

Chciałbym podzielić się naszymi wrażeniami po dzisiejszym dniu w naszej rodzinie w klimacie „Muzyka i Pokolenia”. To świetnie integrujący temat – co pokazało nasze spotkanie. Zaprosiłem na obiad syna z żoną, w domu była moja żona, jej mama, młodszy syn, a z córką, która studiuje w Hiszpanii, połączyliśmy się FaceTimem. Każdy z nas na początku zgłaszał swój ulubiony utwór, ponadczasowy, i wszyscy słuchaliśmy go. Poprosiliśmy o komentarz, czy ten utwór kojarzy się z jakimś ważnym wydarzeniem, z sytuacją o której nam może opowiedzieć. Babcia wybrała „Pamiętam była jesień” i ze wzruszeniem i radością opowiadała o pierwszym wspólnym wyjeździe po ślubie ze swoim mężem, o wspaniałej kolacji a potem tańcach, którym nie było końca. Wszyscy z rozczuleniem i wzruszeniem słuchaliśmy tych opowieści. Jej mąż nie żyje od 8 lat. Myślę, że to opowiadanie pozwoliło jej jeszcze raz zatańczyć z nim… Potem każdy z uczestników wybierał piosenkę, której słuchaliśmy i opowiadał (lub nie) z czym się ona kojarzy. Również córka w Hiszpanii. Ja opowiadałem też o zespole, który założyłem w szkole podstawowej i w którym grałem i śpiewałem. Jesteśmy grającą rodziną, więc te klimaty są nam bliskie.
Później dyskutowaliśmy o tematach, które były w materiałach i przeszliśmy właściwie każdy z nich. Wszystko to trwało ok 3-4 godzin. Mieliśmy poczucie wspaniale spędzonego popołudnia a o kilku rzeczach dowiedziałem się po raz pierwszy.
Bardzo dziękujemy i gratulujemy wspaniałej inicjatywy oraz konsekwencji w jej wdrażaniu. To szalenie ważne w dzisiejszych trudnych czasach nie tylko kryzysu rodzin, ale także ogromnych podziałów społecznych, które nierzadko przebiegają przez rodzinę.

Maciej TRYBULEC
General Manager Sanofi Pasteur Sp. z o.o.