Zmieniamy się dla Was!

W maju tego roku odbędzie się 13 edycja akcji „HumanBE – Dwie Godziny Dla Rodziny/Człowieka”, organizowanej przez Instytut Humanites – Człowiek i Technologia.

Nowa warstwa wizualna w naszych materiałach!

Nowe logo i ilustracja towarzyszące kampanii w roku 2024 są obecne w najnowszej edycji kart ASK ME oraz na wszystkich kreacjach kampanijnych oraz w materiałach dla Pracodawców. Wchodząc do #HumanBE #2h4family, macie dostęp do gotowych grafik i tekstów do komunikacji z pracownikami i na zewnątrz firmy: dla mediów i kontrahentów firmy.

Zmieniamy się dla Was!

W tej edycji do nazwy naszej akcji w tym roku doszedł człon „HumanBE”, bo naszym celem jest od kilkunastu lat Człowiek: świadomy, wewnątrzsterowny, proaktywny, społecznie wrażliwy, ciekawy ludzi.  Ze względu na coraz bardziej międzynarodowy wymiar kampanii postawiliśmy na ten uniwersalny element, który będzie zrozumiały w wielu językach. W ciągu ostatnich kilkunastu lat do powstałego w Polsce naszego międzynarodowego ruchu na rzecz bliskości dołączyło ponad 3000 firm z 59 krajów na całym świecie. Akcja do tego momentu wywarła pozytywny wpływ na pracowników tych firm, są to miliony osób oraz ich najbliżsi.

Odświeżyliśmy także lustrację towarzyszącą akcji!

Autorką nowej warstwy wizualnej jest Zofia Dzierżawska, która ilustruje książki dla dzieci, rysuje do prasy, jest też autorką i rysowniczką komiksów. Studiowała literaturę i języki obce na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowo, ilustrację w Mediolanie. Współpracuje z wydawnictwami w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Jej ilustracje były dwukrotnie wyróżniane na targach książki w Bolonii (w 2014 i 2017 roku) oraz przez Society of Illustrators w Nowym Jorku (2016 i 2020). Jest współzałożycielką mediolańskiego studia ilustracji Armadillo.

Zarejestruj firmę lub organizację!

Już teraz można zarejestrować swoje przedsiębiorstwo lub organizację! Poza rejestracją warunkiem udziału w akcji #HumanBE #2h4family jest zobowiązanie Pracodawcy do zainspirowania swoich pracowników do dobrej rozmowy z bliskimi, najlepiej międzypokoleniowo.

 

Mikro-zmiana: makro-efekt!

Celem akcji HumanBE jest przeciwdziałanie kryzysowi więzi i zjawisku samotności. Akcja #2h4family #HumanBE skierowana jest do wszystkich podmiotów, którym zależy na tym, aby ich pracownicy, przy okazji realizacji celów firmy, odnajdywali poczucie sensu i mieli przestrzeń do zadbania o swój dobrostan. Co roku zachęcamy uczestników do dbania o relacje z rodziną, najbliższymi osobami, jak również wewnątrz organizacji. Akcja podkreśla wagę międzypokoleniowej wymiany doświadczeń, jakości relacji międzyludzkich i dbania o zdrowie psychiczne, bo zdrowe, ciepłe i pełne miłości relacje nie tylko pozytywnie wpływają na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne, ale także kształtują nas jako ludzi i społeczeństwo. Mamy jedno życie w wielu rolach, szczęśliwy człowiek to jednocześnie pełen energii, zaangażowany, pracownik! Zasięg #HumanBe pokazuje, że mikro-zmiana może wywołać makro-efekt.

Zapraszamy do kontaktu firmy zainteresowane Partnerstwem lub przystąpieniem do akcji Dwie Godziny dla Rodziny/Człowieka:

katarzyna.lorenz(at)humanites.pl
+48 505 017 957

Do uslyszenia!

Organizator Akcji 2h4family 2h4human:
Instytut Humanites – Człowiek i Technologia jest Think&Do Tankiem, który od 2010 roku działa na rzecz zrównoważonego rozwoju kapitału społecznego. Misją Instytutu Humanites jest świadomy, szczęśliwy, otwarty poznawczo, proaktywny i wrażliwy społecznie człowiek.