Z pasjami przez pokolenia

Człowiek to istota wielowymiarowa. Na poziomie biologicznym – jest zwierzęciem, ssakiem. Rodzi się i żyje: oddycha, je, wydala, rozmnaża się, opiekuje potomstwem, umiera. Na poziomie społecznym wchodzi w szereg ról. Jest ojcem/matką, córką/synem, siostrą/bratem, babcią/dziadkiem, pracownicą, wyborcą, obywatelką, podatnikiem. Lekarzem, nauczycielką, księdzem, polityczką, sprzedawcą, biznesmenem, prezeską, członkiem zarządu… Na ludzką tożsamość składa się szereg czynników, a wśród nich jeden, szczególnie piękny. To pasje.

Zdjęcie po lewej stronie

Kiedyś „pasja” oznaczała przede wszystkim cierpienie. Z czasem (i pod wpływem języka francuskiego) ta smutna konotacja ustąpiła nieco miejsca innym znaczeniom: dzisiaj mówiąc „pasja” często mamy na myśli ogromną namiętność, zamiłowanie. Jeśli chcemy z nieco mniejszą pompą, powiemy po prostu „hobby”. Nieważne jednak, którego słowa użyjemy.
Grunt, że pasje (i hobby!) łączą. Wzdłuż i wszerz – ludzi z różnych środowisk i z różnych pokoleń. Wspólne hobby to jakościowo spędzony czas z najbliższymi, wzmocnienie więzi.

Wszystko co łączy:

Mosty zamiast barier, dłuższy stół zamiast szczelniejszych granic – w Instytucie Humanites doceniamy wszystko to, co daje poczucie wspólnoty. W zeszłym roku uznałyśmy, że „Z pasjami przez pokolenia” to idealne motto dla akcji Dwie Godziny dla Rodziny | dla Człowieka, dlatego postanowiłyśmy nagrodzić jego autorkę Aleksandrę Tokarzewską i obrać za motyw przewodni tegorocznej edycji. Myślałyśmy o tych wszystkich wspaniałych przyjaźniach nawiązanych dzięki wspólnym zajęciom jogi, działaniu w jednym wolontariacie czy zamiłowaniu do tej samej muzyki… Nie ulega wątpliwości, że realizacja pasji, to doskonały sposób na spędzenie dwóch dodatkowych godzin wolnego. A jeszcze lepiej, kiedy będziemy to robić razem z rodziną i/lub przyjaciółmi.

Jaka jest Twoja pasja?
Jedna z nas, zawodowo zajmując się marketingiem, w wolnych chwilach majsterkuje razem z mężem. Razem wyremontowali kampera do wspólnych podróży. Inna, na co dzień znana jako Pani Prezes, kiedy tylko może, szuka wytchnienia, eksplorując pustynie. Jeszcze jedna zarabia pieniądze jako dziennikarka i copywriterka, ale gdy tylko przychodzi jesień, z całą czteropokoleniową rodziną zbiera grzyby w polskich lasach.

A Ty? A Osoby z Twojej Firmy?

Jeśli jeszcze nie wiesz, czym pasjonują się Twoi Pracownicy i Twoje Pracownice tegoroczna edycja kampanii „Dwie Godziny dla Rodziny / dla Człowieka” może być doskonałą okazją, żeby się dowiedzieć.
Jeśli w Twojej Organizacji znacie dobrze swoje hobby – tym lepiej! Macie mnóstwo materiałów, żeby uczynić tę edycję barwną i różnorodną.

Zdjęcie po lewej stronie

Zapraszamy do wspólnej zabawy i wzajemnego wzbogacania się. Najlepiej międzypokoleniowo!

Rokrocznie organizujemy Dwie Godziny dla Rodziny pod innym hasłem, zachęcającym do podejmowania różnych aktywności wspólnie z bliskimi. Zobacz poprzednie edycje: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017

Dołącz do naszych Partnerów!
Skontaktuj się z nami:
katarzyna.lorenz(at)humanites.pl