Z pasjami przez pokolenia

Człowiek to istota wielowymiarowa. Ma sferę fizyczną,  umysłową,  duchową, emocjonalną. Wchodzi w szereg ról. Jest ojcem/matką, córką/synem, siostrą/bratem, babcią/dziadkiem, pracownicą, wyborcą, obywatelką, podatnikiem. Lekarzem, nauczycielką, księdzem, polityczką, sprzedawcą, biznesmenem, prezeską, członkiem zarządu… Na ludzką tożsamość składa się szereg czynników, a wśród nich jeden, szczególnie piękny. To pasje.

Z pasjami przez pokolenia, wszystko co łączy:

Mosty zamiast barier, dłuższy stół zamiast szczelniejszych granic – w Instytucie Humanites doceniamy wszystko to, co daje poczucie wspólnoty. W zeszłym roku uznaliśmy, że „Z pasjami przez pokolenia” to idealne motto dla akcji Dwie Godziny dla Rodziny | dla Człowieka, dlatego postanowiliśmy nagrodzić jego autorkę Aleksandrę Tokarzewską i obrać za motyw przewodni tegorocznej edycji. Myśleliśmy o tych wszystkich wspaniałych przyjaźniach nawiązanych dzięki wspólnym pasjom: zamiłowaniu do tej samej muzyki, książek, kolekcjonowaniu ulubionych przedmiotów, bieganiu z przyjaciółmi, spotkaniom na górskich wyprawach czy rowerowych maratonach, spacerom z naszymi pupilami, wspólnemu gotowaniu, zajęciom z tańca… 

Zobaczcie, co o swoich pasjach opowiedzieli nam tegoroczni Ambasadorzy #2h4family #4human!

O rodzinnych pasjach opowiada Pani Stanisława Celińska, którą kojarzymy przede wszystkich z wybitnych ról filmowych, ale to muzyka jest jej odwieczną pasją. I to taką rodzinną, przez pokolenia. Sami i same zobaczcie, jak o tym opowiada: Rodzinna Pasja, pasja z dzieciństwa.

O pasji z dzieciństwa opowiada dr Tomasz Rożek, fizyk, dziennikarz naukowy i popularyzator nauki. Doradca Europejskiej Agencji Kosmicznej. Założyciel Fundacji Nauka. To Lubię.

Nie ulega wątpliwości, że realizacja pasji, to doskonały sposób na spędzenie dwóch dodatkowych godzin wolnego. A jeszcze lepiej, kiedy będziemy to robić razem z rodziną i/lub przyjaciółmi.

 

Czy wiecie, że?
Według raportu „Well-Working. Odpowiedzialność Rodzinna Biznesu” 2022, przygotowanego przez Instytut Humanites, 93 proc. ankietowanych odczuwa presję, żeby przedkładać pracę nad życie prywatne. W obliczu tych danych nasze prywatne pasje sprawiają wrażenie zagrożonych. Pracodawcy, pracownicy – zmieńmy to!

Jaka jest Twoja pasja?
Jedna z nas, zawodowo zajmując się marketingiem, w wolnych chwilach majsterkuje razem z mężem. Razem wyremontowali kampera do wspólnych podróży. Inna, na co dzień znana jako Pani Prezes, kiedy tylko może, szuka wytchnienia, eksplorując pustynie. Jeszcze jedna zarabia pieniądze jako dziennikarka i copywriterka, ale gdy tylko przychodzi jesień, z całą czteropokoleniową rodziną zbiera grzyby w polskich lasach. Nieobce są nam także pasje muzyczne. Kolega zmagający się z etycznymi wyzwaniami technologii po godzinach mierzy się z gitarą elektryczną. Czasem przykręca potencjometr, by zachęcić domowników do śpiewania przy świątecznym stole.

A Ty? A Osoby z Twojej Firmy?

Jeśli jeszcze nie wiesz, czym pasjonują się Twoi Pracownicy i Twoje Pracownice tegoroczna edycja kampanii „Dwie Godziny dla Rodziny / dla Człowieka” może być doskonałą okazją, żeby się dowiedzieć.
Jeśli w Twojej Organizacji znacie dobrze swoje hobby – tym lepiej! Macie mnóstwo materiałów, żeby uczynić tę edycję barwną i różnorodną.

Zdjęcie po lewej stronie

Zapraszamy do wspólnej zabawy i wzajemnego wzbogacania się. Najlepiej międzypokoleniowo!

Rokrocznie organizujemy Dwie Godziny dla Rodziny pod innym hasłem, zachęcającym do podejmowania różnych aktywności wspólnie z bliskimi. Zobacz poprzednie edycje: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017

Dołącz do naszych Partnerów!
Skontaktuj się z nami:
katarzyna.lorenz(at)humanites.pl