Warunki udziału 2018

Fundacja Humanites zaprasza do świętowania zainicjowanych przez nas w 2012 roku obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin w Polsce, poprzez włączenie się w:

VII Edycję Akcji Społecznej
„DWIE GODZINY DLA RODZINY”
z tematem przewodnim
„GRY I ZABAWY POKOLENIOWE”

15 maja – Międzynarodowy Dzień Rodzin – to doskonała okazja, aby na chwilę zatrzymać się i zastanowić, kiedy po raz ostatni dowiedzieliście się czegoś nowego o swoich bliskich. Taka idea przyświeca akcji Dwie Godziny dla Rodziny. Głęboko wierzymy w to, że ciekawość, uważność i dobre rozmowy są tym, co tworzy prawdziwe, autentyczne więzi. Zachęcamy więc Was, abyście wsparli w tym Waszych pracowników i podarowali im symboliczne dwie godziny, które oni przeznaczą na magiczny czas z najbliższymi. W tym roku motyw przewodni to GRY I ZABAWY POKOLENIOWE.
W pracy gry często towarzyszom działaniom integrującym zespoły i budującym zaangażowanie. Niech tegoroczna akcja będzie pretekstem do zaproszenia pracowników i ich rodzin do zabawy, do budowania relacji w domu i w pracy. Te dwa miejsca – dom i praca – się przenikają i silnie na siebie wpływają, bo jesteśmy ludźmi w wielu rolach jednocześnie.

WARUNKI UDZIAŁU
Uczestnictwo w Akcji jest nieodpłatne. Aby wziąć udział należy:

  1. Zgłosić swoją firmę poprzez stronę 2godzinydlarodziny.pl
  2. Przekazać tę informację do właściwego działu (HR, CSR itp.)
  3. Rozesłać informację do pracowników z zaproszeniem do świętowania Dnia Rodzin poprzez dobrą, międzypokoleniową rozmowę. Propozycja listu do pracowników.
  4. Skrócić czas pracy pracownikom w dniu 15 maja o 2 GODZINY lub też jeśli na taką możliwość nie pozwala działalność operacyjna Państwa firmy (obsługa klienta, ciągły proces produkcji, itp.) zaproponować inny sposób na świętowanie tej okazji w najbliższym czasie np. w powiązaniu z Dniem Dziecka. W ubiegłym roku ponad 90% firm biorących udział w akcji udzieliło 2 godzin wolnych swoim pracownikom. Głównym celem akcji nie jest skrócenie czasu pracy tego dnia – ale zainspirowanie Państwa i Państwa pracowników, aby ten czas spędzić na dobrej rozmowie, wspomnieniach, poznawaniu się, wspólnym poszukiwaniu tożsamości swojej Rodziny i wzmacnianiu więzi rodzinnych.
  5. Przekazać do Fundacji informację zwrotną o tym, jak Państwa firma podeszła do obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin w ramach akcji DWIE GODZINY DLA RODZINY, jaki ostatecznie przesłała komunikat do pracowników, jakie dodatkowe działania, pomysły zostały włączone w akcję (np. konkursy fotograficzne, turnieje gier – szachy, warcaby, rozgrywki sportowe itp.)
  6. Zapraszamy do konkursu na najciekawsze wdrożenie Akcji Dwie Godziny dla Rodziny w Firmie. Wyróżnione casy zostaną zaprezentowane podczas spotkania podsumowującego tegoroczną edycję Akcji i opisane na stronie 2godzinydlarodziny.pl / 2h4family.com.
  7. Zostań Ambasadorem Globalnego Ruchu Społecznego DWIE GODZINY DLA RODZINY. Jeżeli Państwa firma to oddział/filia zagranicznej spółki lub jesteście Polską firmą z oddziałami za granicą zaproście ich dołączenia do Akcji. Dla zagranicznych firm przygotowaliśmy stronę po angielsku 2h4family.com.